ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Американський школяр виявив нову речовину для боротьби з раком у максимально дивному місці

Наука 08:37 - 05 грудня 2024

Ця річ не лише допомагає садівникам, але має перспективи допомогти у боротьбі з раком

Американський школяр виявив нову речовину для боротьби з раком у максимально дивному місці

Школяр виявив речовину для боротьби з раком у пташиному посліді/Фото: Sean Gallup/Getty Images

У Чикаго школяр знайшов речовину, яка може допомогти боротися з раком в одному з найдивніших з можливих місць – пташиному посліді, а саме гусячому. Під наглядом дослідників з Університету Іллінойсу цей учень ретельно виділив бактерію з гусячого калу, яка виявила антибіотичну активність.

Деталі

Природна сполука, яку виробляє ця бактерія, є абсолютно новою для науки, і в лабораторії вона демонструє властивості боротьби з раком. Торкатися пташиного калу голими руками небезпечно через різні збудники, особливо під час загальнонаціонального спалаху пташиного грипу, але в цьому конкретному випадку школяр брав участь у науковій місії. 14-тижневій освітній програмі для просування наукової кар’єри з практичним досвідом.

Ініціатива була розроблена, щоб залучити молодих учнів до пошуку нових антибіотиків, і в рамках проєкту їм було запропоновано дослідити свою околицю на пошук нових біоактивних сполук.

Потім дітей навчили, як безпечно вирощувати бактерії та відбирати колонії для подальшої оцінки вченими університету.

Школяр, який приніс гусячі фекалії, зміг виділити вид грамнегативних бактерій Pseudomonas idahonensis. У лабораторії дослідники виявили, що ця бактерія може пригнічувати більш ніж 90 відсотків росту видів грампозитивних бактерій, які можуть викликати шкірні інфекції.

Бактерія Pseudomonas не тільки виявила антибіотичні властивості, але й виробила новий натуральний продукт під назвою орфамід N, якого вчені раніше не бачили. Раніше відкриті орфаміди, як відомо, мають корисні медичні властивості, тому команда продовжила дослідження цього. У лабораторії орфамід N уповільнив ріст клітин меланоми та раку яєчників.

Оскільки небезпечні бактерії в усьому світі стають стійкими до сучасного арсеналу антибіотиків, вчені відчайдушно шукають нові ліки, а світ природи є одним із найкращих місць для пошуку антибактеріальних сполук. Пік відкриття натуральних антибіотиків припав на середину 1950-х років, але з того часу спостерігається небезпечний спад у розробці цього типу ліків.

Раніше хіміки створили найтонше спагетті у світі, яке у 200 разів тонше за людську волосину. Тобто його не те, що важко приготувати, його важко навіть побачити (хоча дієта з таких спагетті може виявитися ефективною).

Джерело: ScienceAlert

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин