ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Постійні сповіщення на смартфоні підвищують рівень стресу та сприяють розумовій втомі

Наука 19:44 - 30 березня 2025

Вчені провели дослідження з 22 молодими спеціалістами. Результати спостереження вас здивують

смартфони не крадуть увагу людей

Чому люди стають розсіяними через смартфони. Фото: Freepik

Жодного дня не минає без використання смартфонів. Гаджети не тільки крадуть ваш час, енергію, а ще й підвищують рівень стресу та сприяють розумовій втомі. Цікавими результатами дослідження поділились вчені, про що написали в ABC News.

Cоціальний психолог Максі Хайтмаєр з Лондонської школи економіки присвятив 10 років свого життя вивченню взаємодії людини з технологіями. Він провів дослідження, залучивши 22 молодих фахівців, студентів та інформаційних працівників, під час двох окремих п'ятигодинних робочих сесій.

В одній сесії учасники тримали свої смартфони на відстані витягнутої руки, а в іншій — розміщували їх поза зоною доступу, що змушувало їх стояти і ходити, аби дістати їх. Результат: коли смартфони були недоступні, учасники дійсно витрачали на них менше часу. Але це не допомогло підвищити продуктивність, адже учасники витрачали час на перегляд стрічки новин в ноутбуці або відеороликів. Це доводить те, що проблема приховується не в самих гаджетах, а у звичках користувачів.

Нейробіолог Марк Вільямс з Університету Маккуорі з'ясував, що постійно включені сповіщення привчають когнітивну мережу мозку перебувати в стані підвищеної готовності, знижуючи здатність концентруватися на тривалих завданнях. Люди відволікаються і таким чином зростають розумова втома та рівень стресу.

Проведене опитування Pew Research Center показало, що 72% американських учителів середніх шкіл вважають відволікання на смартфони є серйозною проблемою в класі. Фахівці радять вимикати непотрібні сповіщення, більше читати книг та займатися спортом.

Автори дослідження згодні, що смартфони приносять користь у житті, адже за секунди можна з'єднатися зі людиною із будь-якого куточка світу, працювати онлайн, але їх надмірне використання негативно впливає на концентрацію уваги та продуктивність. Тому варто усвідомити це і змінити свої звички заради поліпшення загального самопочуття.

Ми писали, що люди, які пізно не сплять, частіше страждають від депресії

Джерело: ABC News

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин