Уявіть футболку з кондиціонером: вчені створили охолоджувальний насос зі стосу тонких плівок
У часи глобального потепління ця технологія може трансформувати індустрію одягу

У США вчені винайшли пристрій, який може стати кондиціонером для одягу/Фото: UCLA Soft Materials Research Laboratory
Нова інноваційна система охолодження, розроблена вченими, безперервно відводить тепло завдяки стосу шарів гнучкої тонкої плівки. За словами дослідників, конструкція заснована на електрокалоричному ефекті, при якому електричне поле викликає тимчасову зміну температури матеріалу.
Деталі
Розроблений матеріалознавцями Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, прототип міг знижувати температуру навколишнього середовища на 16 градусів за Фаренгейтом постійно та до 25 градусів у джерелі тепла приблизно на 30 секунд під час лабораторних експериментів.
Один з розробників пристрою, заявив, що метою є зробити цю технологію для зручних, доступних, надійних і енергоефективних аксесуарів для охолодження, особливо для людей, які працюють в дуже гарячому середовищі протягом тривалого часу.
Експериментальний винахід являє собою круглий стос із шести тонких полімерних плівок діаметром близько 2,5 сантиметра та товщиною близько 6 міліметрів для всього стосу. Кожен шар покритий вуглецевими нанотрубками з обох сторін. Отриманий матеріал є сегнетоелектриком, що означає, що він змінює форму під час застосування електричного поля.
Коли електричне поле пристрою вмикається, складені шари попарно стискаються один до одного. Коли електрика вимикається, складені пари розходяться, щоб потім притиснутися до інших сусідніх шарів. Згідно з пресрелізом, коли цей змінний процес повторюється, самовідновлювана каскадна дія, схожа на акордеон, постійно відкачує тепло шар за шаром.
Вчені заявляють, що полімерні плівки використовують схему для переміщення зарядів між парами складених шарів, що робить гнучкий пристрій охолодження ефективнішим, ніж кондиціонери.
Вчені стверджують, що традиційна технологія охолодження базується на кондиціонуванні повітря та охолодженні, які вимагають стиснення пари, яке не тільки споживає багато енергії, але також використовує вуглекислий газ як охолоджувач. Новий пристрій має простішу конструкцію, яка не потребує охолоджувачів або рідин, що генерують парникові гази. Він працює виключно на електроенергії, яка може бути стійкою, якщо генеруватись за допомогою відновлюваних джерел енергії, таких як сонячні панелі.
Раніше Математики довели існування квантових частинок, в які не вірили фізики.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!