У Мілані знайшли таємні підземні проходи, які на своїх ескізах зображав Леонардо да Вінчі
Використовуючи георадар і лазерні сканери, дослідники ідентифікували підземні структури всього в декількох сантиметрах під землею

У Мілані виявили таємний тунель, задокументований Леонардо да Вінчі/Фото: Polytechnic University of Milan
Під замком Сфорца в Мілані дослідники виявили серію таємних тунелів, які колись зобразив на своїх ескізах художник і вчений епохи Відродження Леонардо да Вінчі.
Деталі
Тунелі виявили експерти з Політехнічного університету Мілана, які використовували георадар і лазерні сканери, щоб нанести на карту підземні споруди фортеці 15-го століття. Зображення виявило порожнини та проходи, розташовані всього на 30-60 сантиметрів під землею. Дослідник з Політехнічного університету Мілана Франко Гуццетті зазначає:
Мета полягає в тому, щоб створити цифрового двійника замку Сфорца, цифрову модель, яка не тільки показує поточний вигляд замку, але й дозволяє нам досліджувати минуле, відкриваючи стародавні споруди, які більше не видно.
Робітники почали будувати Сфорца в 1358 році, але замок був зруйнований під час періоду політичних заворушень приблизно через століття. Франческо Сфорца, герцог Мілана, наказав відновити замок на руїнах у 1450 році. Після його смерті його син Людовіко, також відомий як il Moro, або "мавр", через його темний колір обличчя та волосся, закріпив Міланське герцогство та продовжив реконструкцію замку.

Людовіко найняв кількох художників, у тому числі Леонардо, Донато Браманте та Бернардіно Зенале, щоб прикрасити стіни будівлі. Леонардо да Вінчі, окрім кількох фресок, також задокументував таємні ходи, побудовані для військових цілей під зовнішньою стіною замку. Раніше ці ходи були предметом легенд і численних припущень.
Історичні записи свідчать, що Людовіко наказав побудувати підземний хід, щоб забезпечити йому легкий доступ до міланської базиліки Санта-Марія-делле-Граціє, де була похована його дружина. Людовіко одружився з Беатріче д'Есте, донькою герцога Феррарського, у 1491 році. Їхній шлюб був надзвичайно гармонійним, але недовгим: Беатріче померла під час пологів у 1497 році. Таємний тунель Людовіко, який, можливо, тягнувся на кілометр — забезпечував приватні відвідини вдівця та служив як шлях евакуації в разі облоги.
Франческа Біоло, архітекторка з Політехнічного університету Мілана, каже в заяві, що сканування є лише першим кроком у розкритті таємниць тунелів замку Сфорца.
Раніше у криптах литовського кафедрального собору дослідники виявили сховані королівські скарби: корони, прикраси та скіпетр, які належали кільком литовсько-польським монархам XV-XVI століть.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!