ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Нове дослідження доводить що жінки балакучіші за чоловіків

Наука 17:44 - 04 лютого 2025

Дослідження також показало, що люди загалом можуть стати менш балакучими, ймовірно, через збільшення залежності від цифрових технологій

Нове дослідження доводить що жінки балакучіші за чоловіків

Дослідження показало, що жінки говорять більше, ніж чоловіки/Фото: katemangostar/freepik

Протягом багатьох років люди вірили, що жінки говорять більше, ніж чоловіки. Дослідження 2007 року, проведене Університетом Аризони, поставило під сумнів цю ідею, виявивши, що обидві статі говорять близько 16 000 слів щодня. Але нове, масштабніше дослідження показує, що в цьому стереотипі є частка правди — принаймні щодо певного періоду життя.

Деталі

Останні дослідження показали, що жінки у віці від 25 до 65 років говорять в середньому на 3000 слів на день більше, ніж чоловіки. Однак ця різниця не спостерігалася в молодших і старших вікових групах.

У оригінальному дослідженні 2007 року, проведеному психологом Маттіасом Мехлом, використовувалися дані 500 учасників. Ці люди носили спеціальний пристрій EAR, який випадковим чином записував уривки їхніх щоденних розмов. Висновки, опубліковані в Science, потрапили в заголовки газет, спростувавши ідею про те, що жінки значно балакучіші за чоловіків.

Однак це дослідження мало обмеження. Більшість учасників були студентами коледжу та проживали в Остіні, штат Техас, що робить його менш репрезентативним для населення в цілому.

Щоб вирішити цю проблему, нове дослідження проаналізувало 630 000 записів EAR з 22 різних досліджень у чотирьох країнах. Цього разу вибірка включала 2197 учасників у віці від 10 до 94 років — у чотири рази більше, ніж у початковому дослідженні.

Воно показало, що чоловіки та жінки говорять приблизно однакову кількість слів у більшості вікових груп. Однак жінки у віці від 25 до 64 років говорили більше, кажучи близько 21 845 слів щодня, тоді як чоловіки в тій же віковій групі вимовляли близько 18 570 слів. Цієї різниці в 3000 слів на день не спостерігали у молодих людей (віком 10–24 роки) або літніх людей (65 років і старше).

Дослідники не знають напевно, чому жінки цієї вікової категорії говорять більше, ніж чоловіки. Одним із можливих пояснень є роль матері. Оскільки в ці роки жінки часто беруть на себе головні обов’язки по догляду за дітьми, вони можуть більше спілкуватися з ними вербально. Вчені вважають, що гендерні відмінності у вихованні дітей і сімейному догляді є однією з можливостей, яка може пояснити цю різницю.

Дослідження також виключило біологічний вплив і вплив поколінь. Якби гормони відігравали важливу роль, гендерні відмінності, ймовірно, спостерігалися б і в дорослому віці. Подібним чином, якби соціальні зміни були рушійною силою цієї тенденції, очікувалося б постійне зростання відмінностей серед літніх учасників, але це було не так.

Цікаво, що дослідники також відзначили, що люди загалом можуть говорити менше, ніж раніше, ймовірно, через зростання цифрового спілкування. Оскільки текстові повідомлення та онлайн-повідомлення замінюють розмови віч-на-віч, кількість вимовлених слів може продовжувати знижуватися в усіх демографічних групах.

Раніше під замком Сфорца в Мілані дослідники виявили серію таємних тунелів, які колись зобразив на своїх ескізах художник і вчений епохи Відродження Леонардо да Вінчі.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин