На Марсі виявлено дивні кольорові хмари: що думають вчені
Явище прослідковується лише в певних місцях

Фото: Фокус
Марсохід NASA Curiosity зробив фотографії загадкових червоно-зелених хмар на Марсі. Вони називаються сутінковими хмарами, адже їх можна побачити тільки коли заходить Сонце на Червоній планеті. Але ці хмари видно тільки в деяких частинах Марса і вчені поки не знають у чому причина.
Деталі
Науковці зазначають, що хмари на Марсі бувають двох видів: вони складаються або з водяного льоду і знаходяться на висоті приблизно 50 км, або ж із замороженого вуглекислого газу і знаходяться на висоті 60-80 км. Тільки останні можуть мати різні кольори, зокрема червоний і зелений, тоді як хмари з водяного льоду переважно білі.
Уперше сутінкові хмари на Марсі виявив марсохід місії NASA Pathfinder у 1997 році. Хоча марсохід Curiosity приземлився на Марсі у 2012 році, тільки через 7 років він вперше зробив фотографії сутінкових хмар. Вони були схожі на ті, що видно на нових зображеннях марсіанського неба. Учені з'ясували, що такі хмари виникають тільки в південній півкулі Марса і тоді, коли на Червоній планеті настає осінь.
Раніше ми писали про те, що космічний телескоп "Хаббл" показав ділянку неба в сузір’ї Гідри.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!