Атлантиду знайдено? Вчені виявили залишки "кам’яної дороги" на дні Тихого океану
Насправді ж усе не те, чим здається на перший погляд

Погляньте на цю "кам'яну дорогу" на дні Тихого океану/Кадр з відео експедиції Nautilus
У 2022 році експедиція до глибоководного хребта, розташованого на північ від Гавайських островів, зробила несподіване відкриття: стародавнє висохле (так, висохле, попри те, що воно під водою) дно озера, яке нібито вимощене кам'яною дорогою. Це було дуже схоже на бруківку. Можливо, це один з найкращих кандидатів на останки загубленого міста Атлантида, але насправді все не те, чим здається на перший погляд.
Деталі
На цікаву сцену випадково натрапило дослідницьке судно Nautilus під час обстеження хребта Ліліуокалані в межах національного морського пам’ятника Папаханаумокуакеа (PMNM). PMNM є однією з найбільших морських заповідників у світі, більшою за всі національні парки Сполучених Штатів разом узяті, і досліджено лише близько 3 відсотків його морського дна.
Дослідники з Ocean Exploration Trust розширюють межі цієї дикої природи, яка лежить на глибині понад 3000 метрів. Найцікавіший ролик експедиції, опублікований раніше на YouTube, зафіксував момент, коли дослідники, які керували глибоководним апаратом, натрапили на те, що на вигляд дуже нагадує кам'яну дорогу. Один з дослідників, побачивши це, назвав її дорогою до Атлантиди, тоді як інші просто були шоковані сценою.
Попри те що дно озера, виявлене дослідниками на вершині підводної гори Нутка, розташоване під глибиною близько тисячі метрів океану, воно виглядає напрочуд сухим. Під час спілкування команда дослідників зазначає, що земля виглядає майже як "запечена скоринка", яку можна здерти.
На одній крихітній ділянці вулканічна порода розкололася таким чином, що вона виглядає разюче схожою на цеглу. Унікальні 90-градусні тріщини, ймовірно, пов’язані з нагріванням і охолодженням через численні виверження на цій ділянці.
Це створює такий ефект, який легко можна прийняти за шлях до дивовижного нового світу. І в певному метафоричному сенсі це так і є. Рухаючись цією "дорогою", дослідники незабаром можуть дізнатися набагато більше про приховану геологію Землі.
Раніше нове дослідження вчених виявило, що історичне єгипетське місто Александрія, де народилася славнозвісна цариця Клеопатра, стрімко йде під воду. За останнє десятиліття швидкість руйнування будівель уздовж набережної стародавнього міста зросла приблизно з одної на рік до 40 на рік.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!