Соціальна дистанція бджіл: вчені розповіли, як бджоли захищають себе від зараження
Бджоли дистанціюються при зараженні паразитами
Бджоли – соціальні тварини, які звикли до розподілу обов'язків/Фото: Unsplash
Вчені з Італії, Німеччини та Великобританії заявили, що медоносні бджоли практикують дотримання соціальної дистанції для захисту від зараження. Таким чином, якщо колонія заражається паразитичними кліщами, комахи перебудовують соціальні контакти зниження ризиків зараження.
Медоносні бджоли – соціальні тварини, які звикли до розподілу обов'язків: одні займаються прибиранням вулика та доглядають личинки, а інші збирають нектар та пилок. Але під загрозою поширення інфекції бджоли змінюють свою соціальну поведінку.
Щоб розібратися як бджоли дистанціюються один від одного, потрібно розібратися з чого складається вулик. Він розділений на зовнішню - заселену частину і внутрішню - в якій знаходиться матка, потомство та молодші "робітники". Так як бджоли-збирачі постійно контактують із зовнішнім світом, то потенційно можуть принести у вулик різні інфекції.
При зараженні вулика паразитичними кліщами літні бджоли-збирачі більше відсуваються до переферії вулика в той час, як молодші особини групуються в центрі.
У зараженому вулику танець, який повідомляє про місцезнаходження нового джерела їжі, рідше виникає у центральній частині вулика. Це відбувається через те, що танець підвищує ризики передачі паразита.
Такі особливості поведінки націлені збереження вулика як єдиного цілого.
Нагадаємо, чоловік створив механізм для годування тварин.
Також ми писали, вчені з'ясували, яка тварина може розрізняти людську мову.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!