У Львівській області археологи знайшли поховання часів Римської імперії
Серед знахідок – фрагменти скляних кубків, аналогів яких в Україні немає

У Львівській області знайшли артефакти часів Стародавнього Риму / Фото: Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА / Facebook
У Львівській області поблизу села Карів Червоноградського району археологи знайшли поховання часів Римської імперії та унікальну заглиблену споруду, призначення якої поки невідоме.
Окрім людських решток, у похованні, яке датують ІІІ століттям нашої ери, знайшли також два скляні кубки, аналогів яких в Україні немає, бронзову застібку (фібулу), частини дерев'яної скриньки, оббитої бронзовими пластинками з декоративними цвяшками і половинку жетона з білого пастового скла (використовувалися для римських настільних ігор).
Знахідки вказують, що тут було поховано багатого чоловіка. Керівник розкопок Ярослав Онищук також зазначає:
Могильник свідчить, що на цих територіях проживали люди, про існування яких на українських теренах досі було невідомо. Припускаємо, що це група людей із Середнього Дунаю, які оселилися тут у результаті надзвичайних обставин, а саме через так звані Маркоманські війни 166-180 років.





Раніше ми повідомляли, що у Греції археологи знайшли рідкісну мармурову статую часів Стародавнього Риму.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!