Належав багатому клану: у Китаї археологи знайшли цвинтар, якому 3000 років
У межах цвинтаря археологи виявили 24 стародавні гробниці

У Китаї археологи знайши 3-тисячолітній клановий цвинтар/Фото: Anyang institute of cultural relics and archaeology
Китайські археологи виявили в селі Шаоцзяпен, що поблизу міста Аньян у провінції Хенань клановий цвинтар віком у 3 тисячі років. Його заснування відносять до часів пізньої династії Шан (1600-1046 рр. до н.е.).
Розташований за 2,4 км від палацу та храму предків руїн Інь, об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, Шаоцзяпенг вважається основним місцем проживання клану під назвою "Се". Китайський ієрогліф "Се" був виявлений на бронзовому посуді, знайденому на кладовищі, що вказує на ідентичність клану.
Загалом під час дворічних розкопок тут було знайдено 18 фундаментів будівель, 24 гробниці, чотири ями для коней і колісниць, а також реліквії, серед яких вишуканий бронзовий посуд, нефритові та кам’яні предмети, а також кістяний посуд.
У ямах було виявлено шість карет та кілька воїнів і коней, похованих разом із загиблими, з розкішними прикрасами на мощах. Деякі воїни були знайдені у шоломах, а лоби деяких коней були прикрашені золотим шпоном і бронзовою підкладкою. Директор місцевого інституту культурних реліквій та археології Конг Демін зазначив:
Це дуже рідкісне явище серед стародавніх відкриттів Аньяна, що відображає надзвичайний статус і владу власника карети.
Дослідники все ще працюють над розкриттям решти таємниць регіону, включаючи соціальний статус клану, розподіл праці у ньому та стосунки з королівською родиною Шан.
За словами Конга, реліквії на цьому місці різноманітні та відносно добре збережені, що робить їх дуже важливими для вивчення обсягу та розташування руїн Інь.
Ми також повідомляли, що у Китаї археологи виявили стародавню виноробню площею 3000 квадратних метрів.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!