Американські вчені працюють над створенням мРНК-вакцини від раку шкіри
Дослідники провели успішні випробування на мишах

Вчені створюють вакцину, яка здатна захистити від раку шкіри/Фото: Pixabay
Вчені з Фармацевтичного коледжу Університету штату Орегон працюють над створенням мРНК-вакцини від раку шкіри, викликаного дією сонячних променів. Вони провели успішні випробування на мишах.
Читайте також: вчені розробили назальний спрей від коронавірусу
Принцип роботи вакцини буде нагадувати препарати Moderna і Pfizer від Covid-19. Вона змусить організм виробляти додаткові антиоксидантні білки, щоб підвищити його здатність захищати ДНК від пошкоджень, спричинених сонячним світлом.
Керівник дослідження професор фармацевтичних наук Аруп Індра розповів:
Понад 40 років вчені розглядали харчові антиоксиданти як можливе джерело недорогих агентів з низьким рівнем ризику для профілактики раку. Проте вони не завжди добре показували себе у клінічних випробуваннях, а в деяких випадках навіть були небезпечні. Звідси й необхідність спробувати втрутитися за допомогою нових хіміопрофілактичних агентів, таких як мРНК-вакцина
У дослідженнях на мишах вчені видалили тіоредоксинредуктазу 1 з антиоксидантних систем. Це було зроблено для оцінки того, як білок впливає на захист меланоцитів. З'ясувалося, що без тиоредоксинредуктази 1 проліферація меланоцитів значно знижувалася.
Вчені дійшли висновку, що тіоредоксинредуктаза 1 впливає на меланоцити, які відповідають за запобігання раку шкіри. Якщо вакцина зможе генерувати більше ферменту, то зможе захистити від викликаного сонцем УФ-пошкодження клітин.
Вчені припустили, що люди з підвищеним ризиком раку шкіри зможуть вакцинуватися один раз на рік для додаткового захисту від сонячних променів. Таким чином, ризик виникнення раку шкіри істотно знизиться.
Раніше вчені навчилися відновлювати людські хрящі за допомогою електрики.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!