Вчені виявили стародавню "соцмережу" віком у 50 тисяч років
Археологи виявили, що у цій "соціальній мережі" повідомлення передавали за допомогою шкарлупи від яєць

В Африці знайшли найстарішу "соцмережу"/Фото: Getty Images
Вчені виявили найстарішу в світі "соцмережу", яка процвітала 50 000 років тому і простягнулася на тисячі кілометрів по всій Африці.
Читайте також: польські археологи знайшли в Омані дошку для стародавньої настільної гри
Ця стародавня мережа соціальних зв’язків покладалася на обмін і торгівлю намистинами з шкаралупи страусиних яєць – однієї з найдавніших форм особистих прикрас людей.
Дослідження вчених з Німеччини включали вивчення понад 1500 таких намистин, які були викопані в більш ніж 30 місцях по всій південній і східній Африці. Ретельний аналіз показує, що люди, які виготовляли намистини, обмінювалися ними на величезних відстанях, допомагаючи передавати символічні повідомлення та зміцнювати союзи. Провідний автор дослідження Дженніфер Міллер з Інституту науки історії людства Макса Планка зазначила:
Це все одно, що слідувати за хлібними крихтами. Намистинки — це підказки, розкидані в часі та просторі, які просто чекають, щоб їх помітили.
Порівнявши зовнішній діаметр шкаралупи, діаметр отворів всередині намистин і товщину стінок яєчної шкаралупи, вчені дізналися, що близько 50 000 років тому люди у Східній і Південній Африці почали виготовляти майже однакові намистини з страусиних яєць.
Ці групи та спільноти були розділені величезними відстанями, що свідчить про існування великої соціальної мережі, яка простягається на тисячі кілометрів, з’єднуючи людей у віддалених регіонах.
Намиста з яєчної шкаралупи страуса є одними з найдавніших форм самодекорування, знайдених в археологічних записах, хоча вони не були першими, які були винайдені Homo sapiens.
Вирішальним моментом у прикрасах з шкаралупи страуса є те, що замість того, щоб покладатися на природний розмір або форму предмета, люди почали формувати шкаралупи безпосередньо і створювати можливості для розвитку варіацій стилю. Отримані закономірності дали дослідникам змогу простежити культурні зв’язки між віддаленими групами людей
Ми також писали, що німецький археолог-аматор знайшов скарб віком у дві тисячі років.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!