Американські лікарі успішно пересадили людині нирки генномодифікованої свині
Через дві години після трансплантації нирки почали очищати кров від токсинів

У США провели першу у світі пересадку свинячих нирок людині/Фото: Pexels
Вперше в історії лікарям із США вдалося успішно пересадити одразу дві нирки свині. Операцію проводив Джеймі Лок з Алабамського університету у Бірмінгемі.
Читайте також: однорічній дитині трансплантували печінку від посмертного донора
Органи свині було пересаджено 57-річному чоловікові. Пацієнт перебуває у комі, він пожертвував свої органи в розвитку науки.
Для проведення операції необхідно було очистити геном тварин від ділянок, які викликають відторгнення з боку людських імунних клітин. Адже це довгі роки не давало провести подібні трансплантації. Проблема була вирішена завдяки геномному редактору CRISPR/Cas9.
Проблема полягала в тому, що ефективність роботи нирок і можливість появи збоїв у їхній роботі безпосередньо залежать від тиску в кровоносних судинах, а у людини цей показник значно вищий, що могло пошкодити свинячі нирки. Лікарі розповіли:
Для її забезпечення ми видалили або замінили на людські аналоги десять ділянок ДНК свиней, пов'язаних із зсіданням крові, зростанням клітин та роботою системи "свій – чужий". Таким чином органи, що пересаджуються, стали не тільки "невидимими" для імунітету, але й набули сумісності з кровоносними системами носіїв усіх типів крові.
В результаті операції два органи змогли прижитися і за кілька годин після пересадки почали очищати кров від токсинів.
Раніше ми повідомляли, що у США людині вперше пересадили серце свині. Орган зміг повноцінно заробити через три дні після операції.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!