RU UA
1

Вчені виявили схожу на Землю екзопланету

Наука 11:43 - 31 січня 2022

Газовий гігант під назвою "гарячий Юпітер" знаходиться приблизно за 322 світлові роки від нас

Getty Images

Астрономи виявили унікальну екзопланету/Фото: Getty Images

Вчені вивчають екзопланету WASP-189b, атмосфера якої нагадує земну. Газовий гігант під назвою "гарячий Юпітер" знаходиться приблизно за 322 світлові роки від нас.

Читайте також: знайдено чорну діру, яка стимулює зіркоутворення навколо себе

Що відомо про екзопланету

WASP-189b майже в 1,6 раза більше за наш Юпітер. Екзопланета робить оберт навколо своєї зірки за 2,7 земних днів.

Температура на денній стороні WASP-189b досягає 3200 градусів за Цельсієм. Ця планета не придатна для життя, але окремі верстви атмосфери нагадують за своїми властивостями земні.

WASP-189b знаходиться дуже близько до своєї зірки. Астрономи досі сперечаються про те, як гравітація зірки та сильний зірковий вітер дозволяють формуватись таким планетам.

Дослідження

Вчений Єнс Хоймакерса з Лундського університету у Швеції заявив, що нове дослідження показало, що навіть такі планети, де дуже спекотно, мають складну структуру своєї атмосфери. Бібіана Прінот з Лундського університету розповіла:

Ми виміряли світло, яке походить від зірки і проходить через атмосферу планети. Гази в атмосфері поглинають частину цього світла як озон, який поглинає частину світла Сонця в атмосфері Землі, і таким чином залишається характерний "відбиток". Нам вдалося за допомогою наземної обсерваторії Ла-Сілья ідентифікувати речовини, з яких складається атмосфера цієї планети

Атмосфера WASP-189b складається з дрейфуючих хмар з газоподібного заліза, титану, хрому, магнію, ванадію та марганцю. Також вчені виявили елемент, який рідко можна знайти на Землі, який раніше не знаходили в атмосферах екзопланет – це оксид титану, який поглинає ультрафіолетове випромінювання.

Дослідження показують, що атмосфера WASP-189b складається з різних шарів, які своєю чергою складаються з газів. Це можна побачити й на Землі, де характеристики окремих складових змінюються від шару до шару в атмосфері планети.

Раніше Hubble показав три галактики у сузір'ї Фенікс. Дві галактики у верхньому правому кутку знімка утворили форму, що нагадує зореліт.

Джерело: ScinceAlert

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин