Ціль для наступних космічних місій: на орбіті Землі знайшли новий троянський астероїд
Троянський астероїд рухатиметься тією самою орбітою, що й наша планета, ще 4000 років

Поряд із Землею знайшли другий троянський астероїд / Фото: Getty Images
Астрономи з університету Барселони знайшли новий троянський астероїд на орбіті Землі. Фахівці вважають, що космічний камінь стане метою наступних космічних місій:
Найближчі до Землі троянські астероїди можуть стати ідеальними цілями для космічних місій та, у більш віддаленому майбутньому, для будівництва баз або встановлення наукового обладнання, яке виграє від їхнього особливого розташування
Читайте також: звідки на Землі взялася вода
Вчені виявили другий троянський астероїд і назвали його 2020 XL5. Космічний камінь шириною 1800 фунтів (548.64 метри) рухається тією самою орбітою, як і Земля. Астероїд буде нашим сусідом ще щонайменше 4000 років.
Астрономи нагадали, що вперше схожий троянський астероїд 2010 TK7 було виявлено біля Землі ще у 2010 році. Раніше такі ж камені-супутники були помічені на Юпітері, Нептуні та Марсі. Вчені пояснили:
Троянські астероїди обертаються в тій самій площині, що й планета, але не стикаються з нею, тому що вони знаходяться в "мертвих зонах", де гравітаційні сили дозволяють космічному каменю обертатися точно з тією самою швидкістю, як і планета
Як повідомляють вчені, вивчення астероїдів допомагає зрозуміти, якою була рання Сонячна система і як вона розвивалася.
Дослідники заявили, що астероїд 2020 XL5 швидше за все складається з вуглецю і, можливо, був викинутий Юпітером з основного поясу астероїдів. Автори дослідження додали, що 2020 XL5 є більшим астероїдом, ніж той, який був знайдений у 2010 році.
Раніше повідомляли, що вчені вивчають екзопланету WASP-189b, атмосфера якої нагадує земну. Газовий гігант під назвою "гарячий Юпітер" знаходиться приблизно за 322 світлові роки від нас.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!