Світовий океан "втрачає пам'ять": вчені розповіли, чим загрожує планеті зміна клімату
Зі зміною клімату світові води також змінюються, причому відхилення проявляються не лише в температурі океану, а й у його структурі, течіях і навіть кольорі

Вчені розповіли, чим загрожує планеті зміна клімату/Фото: Dan Kitwood/Getty Images
На думку вчених, зміни клімату негативно позначилися на Світовому океані. Вже зараз він починає "втрачати пам'ять". Що це означає та чим загрожує планеті, розповідаємо у матеріалі.
Деталі
Зі зміною клімату світові води також змінюються, причому відхилення проявляються не лише в температурі океану, а й у його структурі, течіях і навіть кольорі. Зазвичай стабільне середовище океану стає все більш непередбачуваним і непостійним, і в чомусь це явище схоже на те, що океан втрачає свою пам'ять.
Читайте також: поблизу Гавайських островів на дні озера вчені виявили унікальну "дорогу з жовтої цегли"
У своїй роботі дослідники пишуть:
Океанічна пам'ять, тобто стійкість океанічних умов, є основним джерелом передбачуваності кліматичної системи за межами погодних часових масштабів. Ми показуємо, що пам'ять океану, виміряна щорічною стійкістю аномалій температури поверхні моря, за прогнозами, буде неухильно знижуватися в найближчі десятиліття на більшій частині земної кулі
Вчені досліджували температуру поверхні моря у мілководному верхньому шарі океану, який називається змішаним шаром верхнього океану. Він здебільшого показує стабільну температуру і менше схильний до змін, якщо порівняти з температурою повітря над океанами.
Однак, за словами дослідників, протягом наступних років температурні показники у верхньому шарі води змінюватимуться. Це призведе до підвищення рівня змішування води у верхній частині океану, ефективно розріджуючи верхній шар.
Очікується, що це знизить здатність океану до теплової інерції, що зробить верхній океан більш сприйнятливим до випадкових температурних аномалій. Вчені заявляють, що "втрата пам'яті" значно ускладнить прогнозування майбутньої динаміки океану. Це перешкоджатиме здатності проектувати мусони, морські хвилі та періоди екстремальних погодних умов.
Нагадаємо, що за 10 років рівень арктичного льодового покрову скоротився на рекордні 13%. Середня товщина льоду в Баренцовому морі зменшилася на 90%.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!