RU UA
1

Вчені назвали, що допоможе врятувати Землю від глобального потепління

Наука 11:04 - 21 травня 2022

Планету зможуть врятувати ліси, межа яких просувається у полярні широти

Глобальне потепління

Чи можна уникнути глобального потепління. Фото: Pexels/Автор - Pixabay

Вчені продовжують досліджувати ефект глобального потепління та вплив його на існування всього живого. Експерт Фред Пірс дав свій прогноз і і назвав, що може слугувати порятунком планети. Щоб запобігти катастрофічного перегріву , треба подбати про головний парниковий газ - діоксид вуглецю. Найкраще виконати це завдання зможуть  дерева, які акумулюють вуглець у своїх тканинах.

Деякі фахівці стверджують, незважаючи на те, що тропічні ліси катастрофічно рідшають, у високих широтах, навпаки, ліс з'являється там, де нещодавно була тундра. 

 

У процесі потепління клімату дерева захоплюють  тундру по всьому полярному колу. У Норвегії береза ​​та сосна просуваються до полюса. На Алясці ялина витісняє мох та лишайник. Нещодавні дослідження показують, що у глобальному масштабі ліси розширюються вздовж двох третин 12000-кілометрової північної лінії деревостою Землі

Окрім цього, у деяких тепліших і посушливих регіонах також спостерігається збільшення випадків зростання дерев. Це трапляється завдяки двом умовам: концентрації вуглекислого газу (CO2 )  дозволяють рослинам більш ефективно використовувати воду і рости на більш сухих грунтах,  а ефект добріва, який має CO2, дозволяє існуючим лісам нарощувати біомасу.

Дивіться також: Метеор пролетів над Великою Британією 

У тропіках ситуація протилежна:  сотні тисяч гектарів лісу щорічно знищується через людей і пожежі, а зміна клімату негативно впливає на дерева, які залишилися цілими. 

Ці втрати у тропіках можуть бути компенсовані прибутком у інших регіонах планети. Ліси мають охолодний ефект, виділяючи органічні сполуки і водяну пару, які сприяють утворенню хмар. Більш того, породи дерев, що швидко зростають, які освоюють високі широти, будуть поглинати більше атмосферного вуглецю і акумулювати його в деревині

Однак, на думку фахівців, зарано радіти, оскільки нові гектари лісу можуть навіть посилити потепління в деяких районах, наприклад, за рахунок зменшення кількості сонячного світла, яке Земля відображає в космос. Навіть, якщо люди припинять вирубувати дерева в тропіках, ліси не зможуть поглинати  CO2, як, наприклад, у 1990-х роках. Відтоді акумуляція знизилася на одну третину в Амазонії, а з 2010 року поширилося і на тропічну Африку.

Раніше ми ділились заявою вчених про найбільш заразного паразита у світі. 

Джерело: Science

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин