Китайці порахували усі дерева в країні: ось як їм це вдалося
Дослідники підрахували кількість дерев у Китаї та нанесли на карту їх розподіл по країні

Китайці порахували усі дерева в країні: ось як їм це вдалося/Фото: VCG/VCG via Getty Images
Згідно з новими оцінками, в Китаї налічується 142,6 мільярда дерев, тобто на кожного жителя країни припадає приблизно 100 дерев. Це приголомшлива оцінка, зважаючи на населення Китаю, але ще більше вражає те, як вченим взагалі вдалося порахувати дерева.
Деталі
При цьому автори дослідження зазначають, що фактична цифра може бути більшою, адже ці дерева дослідники не ходили й не рахували по одному, а використовували сучасні технології, які мають свої обмеження.
У 2019 році держава нарахувала в середньому 1052 дерева на гектар по всій країні, що набагато вище, ніж оцінка нового дослідження у 689 дерев на гектар. Справжня кількість дерев може бути десь посередині, але потрібні додаткові дослідження, щоб з’ясувати це.
Точна оцінка популяції дерев у Китаї має вирішальне значення для оцінки стану лісової екосистеми та кількості вуглецю, який зберігається в деревах. Дослідники також створили детальну карту, що показує поширення дерев у Китаї.
Щоб отримати оцінку, дослідники використали лазерну техніку картографування під назвою лідар. Команда збирала лідарні дані з дронів з 2015 року та аналізувала їх за допомогою штучного інтелекту. За словами вчених, технологія є передовою, але деякі функції потребують вдосконалення. Наприклад, ШІ не може виявити дерева, що ростуть під густими кронами. Це можна виправити з використанням наземних лідарів.

У всьому світі на одну людину припадає близько 400 дерев, але логічно, що в густонаселеному Китаї ця цифра нижча. Однак незабаром популяція дерев у країні може зрости, оскільки висадка тут рухається запаморочливими темпами. Цієї весни кількість дерев може різко зрости, оскільки безпілотні літальні апарати будуть задіяні для засівання “Великої зеленої стіни” — величезного поясу дерев на півночі Китаю, який висаджують, щоб запобігти розширенню пустель Гобі та Такламакан.
Проєкт “Велика зелена стіна” розпочався в 1978 році й має бути завершений у 2050 році, до цього моменту він зможе вмістити 100 мільярдів дерев. Стіна вже є найбільшим у світі насіннєвим лісом із понад 66 мільйонами дерев, але її успішність у запобіганні опустелюванню дискутивна.
Технологія, використана для дослідження, не тільки допомагає підраховувати та мапувати дерева, але також може оптимізувати те, де Китай вирішить зосередити свої зусилля з висадки дерев.
Раніше дослідження компанії OpenAI показало, що покарання штучного інтелекту за оманливі чи шкідливі дії не зупиняє його від неналежної поведінки, це просто змушує його краще приховувати брехню.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!