RU UA
1

За останнє століття роги носорогів зменшилися через людей – дослідження

Наука 12:58 - 03 листопада 2022

Через браконьєрство люди вплинули на еволюцію цих тварин, оскільки винищили особин із більшими рогами

Носоріг із своїм потомством

Людям має бути соромно: через браконьєрство носороги почали відрощувати менші роги/Фото: David Gray/Getty Images

Дослідження вчених виявило, що роги носорогів зменшилися за останнє століття. Причиною цьому стали браконьєри та мисливці, які намагаються отримати все більші й більші трофеї.

Деталі

Дослідження, опубліковане в Journal of People and Nature, показало, що це явище характерне для всіх видів носорогів. Тварини з коротшими рогами рідше вбиваються браконьєрами, тому вони з більшою ймовірністю виживають після полювання та розмножуються. Роги носорогів популярні серед мисливців за трофеями, а також використовуються у народній медицині у В’єтнамі та Китаї. Дослідники зазначають:

Переважний мисливський відбір для особин з більшими рогами або бивнями призвів до того, що особини з меншими характеристиками виживали та відтворювали більше, передаючи ці риси майбутнім поколінням, що призвело до еволюційних змін.

До такого висновку вчені дійшли після вивчення фотографій різних видів носорогів за останні 140 років.

Оскар Вілсон, провідний автор дослідження, побоюється, що широке існування коротших рогів призведе до того, що браконьєри почнуть вбивати більше носорогів, щоб компенсувати нестачу. Також тваринам з меншими рогами буде важче захищатися. Вілсон підкреслив:

Звичайно, це погана новина для мисливців, але, на жаль, це погана новина і для носорогів, тому що якщо мисливці хочуть таку ж кількість рогів, їм доведеться відстрілювати більше носорогів. Носороги насправді використовують свої роги для багатьох різних речей, наприклад, для захисту своєї території або пошуку пари. Ми вважаємо, що це має певним чином вплинути на життя носорогів.

Всесвітній фонд дикої природи визнав носорогів видом, що перебуває під загрозою зникнення. Зараз у дикій природі налічується менш як 30 000 носорогів.

Раніше працівники Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника показали рідкісного птаха, який мешкає в зоні відчуження — великого підорлика.

Джерело: Vice

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин