У формі пісочного годинника: телескоп Вебба показав хмари пилу, які вилітають з молодої зірки
Дивовижне видовище показали на сайті Європейського космічного агентства

Телескоп Вебба показав "пісочний годинник" з пилу/Фото: unsplash
Космічний телескоп "Джеймс Вебб" зафіксував хмари у формі пісочного годинника з помаранчевого та блакитного пилу. Вражаюче фото показали в Європейському космічному агентстві (ESA).
Деталі
Два кольори, які видно на фото, зумовлені шарами пилу між телескопом і хмарами. Сині зони – це місця, де пил найрідший. Чим товстіший шар пилу, тим менше синього світла може вийти, утворюючи помаранчеві відтінки.

Небесне тіло на знімку відоме як протозірка L1527. Їй всього 100 тисяч років і вона знаходиться на ранній стадії утворення, тому ще не здатна генерувати власну енергію. На сайті ESA йдеться:
Протозіркам, подібним до цих, які все ще закуті в темну хмару пилу й газу, потрібно пройти довгий шлях, перш ніж вони стануть повноцінними зірками
Навколишній чорний диск, розміром приблизно з Сонячну систему, живитиме матеріал для цього небесного тіла, поки воно врешті-решт не досягне "порогу для початку ядерного синтезу". А це відбувається, коли протозірка продовжує набирати масу, а її ядро поступово стискається.
Нагадаємо, що Габбл поділився знімком "замкової щілини" космосу. Вчені поки не розуміють, що стоїть за утворенням цієї загадкової дірки, але у науково-фантастичному фільмі вона б стала чудовим місцем для зображення порталу в інший Всесвіт.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!