Справжнє космічне чудовисько: астрономи показали культову Туманність Конус
Головною особливістю цієї туманності є центральний стовп газу та пилу, де формуються нові зірки

Астрономи показали дивовижний космічний об'єкт/Фото: NASA/Getty Images
У честь свого 60-річного ювілею Європейська південна обсерваторія (ESO) опублікувала нове зображення культової Туманності Конус. Космічна структура виглядає, наче справжній монстр.
Деталі
Туманність Конус знаходиться на відстані 2 500 світлових років від Землі. Ця масивна область зореутворення була зафіксована на початку року телескопом ESO.
Головною особливістю її є центральний стовп газу та пилу, де формуються зірки. Ця колона виглядає, як монстр, що має одне око та рот.

Туманність Конус належить до більшої області зореутворення під назвою NGC 2264, яка була відкрита в 1785 році британським астрономом німецького походження Вільямом Гершелем. Її ще також називають різдвяною ялинкою, оскільки найкраще видно в грудні як з північної, так і з південної півкуль Землі.
Нове зображення ESO було зроблено Very Large Telescope за допомогою фільтрів, які відображають водень блакитним кольором, а сірку – червоним. Усі вони використовують фільтри, щоб підкреслити наявність різних довжин хвиль світла, хоча в цьому випадку яскраво-сині зірки виглядають золотистими.
Відомо, що ця туманність перебуває у сузір'ї Єдинорога неподалік сузір'я Оріона. Вона є гігантською хмарою холодного молекулярного газу і пилу, в якому відбувається народження нових зірок.
Нагадаємо, що Hubble показав залишки наднової у сузірʼї Золотої Риби. Востаннє знімок цього об'єкта було зроблено у 2003 році.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!