У єгипетському некрополі археологи виявили прикраси віком 3500 років
У місті Амарна археологи виявили декілька коштовних перснів та одне добре збережене намисто
У давньоєгипетському некрополі міста Амарна виявили прикраси віком 3500 років/Фото: Вікіпедія
У некрополі єгипетського міста Телль Ель-Амарна археологи виявили коштовні золоті прикраси віком близько 3 500 років. Серед дорогоцінних знахідок є кілька золотих перснів та одне намисто.
Деталі
У некрополі, де були виявлені прикраси, ховали жителів міста Амарна, яке було засновано приблизно у 1346 році до нашої ери на східному березі Нілу. Амарна було столицею фараона Ехнатона – 10-го правителя пізньої 18 династії.
Команда британських та єгипетських археологів виявила поховання молодої жінки, яка була обгорнута в тканину та циновку з рослинних волокон і похована з намистом та підвісками у формі пелюсток. Її було поховано серед невеликої кількості похоронних валів, гробниць, ямних могил – усі датовані 18 династією (1550–1292 роками до нашої ери). Також три персні із золота та мильного каменю було виявлено на цвинтарі Північної пустелі Амарни.
На одному з перснів було зображено єгипетського бога Беса разом з його жіночим аналогом. Ці божества у Стародавньому Єгипті вважалися захисниками домашнього господарства, матерів та дітей.
Нагадаємо, що вчені знайшли заховані каракулі та ескізи на манускрипті віком понад 1200 років. Дослідники вважають, що ці каракулі на рукописі могла зробити середньовічна жінка з елітного прошарку суспільства.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!