Забувають дорогу і викидаються на берег: дельфіни можуть страждати на хворобу Альцгеймера
Раніше вважалося, що хворобою Альцгеймера може траплятися лише у людей

Вчені виявили, що дельфіни страждають на хворобу Альцгеймера/Фото: Getty Images
Група вчених з Університетів Глазго, Сент-Ендрюс та Едінбург та Дослідницького інституту Моредун у Шотландії виявили, що дельфіни можуть страждати на хворобу Альцгеймера. Дослідники провели посмертні тести двом десяткам зубастих китів і виявили у них три ключові зміни в мозку, пов'язані з хворобою Альцгеймера.
Деталі
Різні типи деменції не є рідкістю для багатьох тварин, проте раніше вчені вважали, що хвороба Альцгеймера зустрічається природним шляхом лише в людини. Дослідники вважають, що через хворобу дельфіни можуть забувати дорогу та викидатися на берег.
У ході дослідження вчені вивчили тіла 22 зубастих китів і виявили у трьох видів дегенерацію мозку, властиву для людини, яка страждає на хворобу Альцгеймера. Зміни в мозку були зафіксовані у афаліна, білокрилого дельфіна і довгоплавцевої гідри.
Дослідники вважають, що однією з причин виникнення цієї хвороби у дельфінів може бути той факт, що вони подібно до людей, здатні жити протягом багатьох років після припинення репродуктивної функції.
Також ця теорія пояснює, чому дельфіни цілими зграями викидаються на берег, слідуючи за своїм лідером, який, найімовірніше, заблукав чи загубився. Дослідники вважають, що таку поведінку лідера можна пояснити хворобою Альцгеймера.
Раніше вчені вивчили ділянку Індійського океану і виявили там величезний цвинтар акул. Загалом дослідники виявили понад 750 акулячих зубів, які належать як сучасним мешканцям океану, так і їхнім давнім предкам.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!