Учені використовували 3D-принтер для лікування очей і зробили революційне відкриття
Метод допоможе ефективно лікувати дегенеративні очні захворювання
Нові технології допоможуть у лікуванні очей / Фото: Колаж Meta
Вчені Національного інституту ока (NEI) вирішили використовувати 3D-принтер для друку тканини ока. Експеримент може стати революцією в галузі лікування захворювань очей.
Деталі
Схоже, у майбутньому світ зможе забути про дегенеративні розлади тканини очей. Дослідники взяли стовбурові клітини та за допомогою 3D-друку відтворили клітини, з яких складається гематоенцефалічний бар'єр.
На думку вчених, відкриття можна застосувати для лікування дегенерації жовтої плями (AMD) та інших дегенеративних захворювань.
Наразі невідомо, що саме запускає розвиток AMD. Унаслідок хвороби виникають відкладення ліпопротеїнів, що перешкоджає нормальній роботі мембрани Бруха, яка відповідає за транспортування поживних речовин між оріокапілярами та пігментним епітелієм сітківки.
Згідно зі статистикою, тільки в США захворювання виявили у приблизно 20 млн осіб. У зоні ризику - люди у віковій групі від 60 років, які втрачають зір переважно від AMD. Подібна проблема спостерігається і серед жителів інших країн, які необоротно сліпнуть через хворобу.
Цікаво, що створена вченими тканина на вигляд була ідентична тій, яка присутня в організмі людини.
Раніше вчені розповіли, якої шкоди завдають електронні сигарети. Особливо сильно модне захоплення б'є по серцево-судинній системі.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!