"Це лише початок": Земля на шляху до встановлення неприємного рекорду у 2022 році
Природні явища, які відбуваються по всьому світу, демонструють прискорення небезпеки зміни клімату
Викиди вуглекислого газу у 2022 році можуть досягти рекорду/Фото: pexels
Катастрофічні повені, посухи та рекордна спека 2022 року показали, що зміни клімату все більше стають очевидними. На думку вчених, це лише початок.
Деталі
Намагання вчених утримувати потепління в межах безпечної межі в 1,5 градуса за Цельсієм залишаються під загрозою, оскільки викиди вуглекислого газу від викопного палива можуть досягти історичного максимуму у 2022 році. Таким чином Земля наближається до неприємного рекорду.
Генсек ООН Антоніу Гутерреш попередив світових лідерів на кліматичному саміті, що людство стоїть перед жорстким вибором між спільною діяльністю в боротьбі з глобальним потеплінням або "колективним самогубством".
Природні явища, які відбуваються по всьому світу, демонструють прискорення небезпеки зміни клімату, оскільки потепління досягло позначки 1,2 градуса за Цельсієм. Рекордна спека завдала шкоди сільськогосподарським угіддям від Китаю до Європи, а посуха призвела до голодної смерті мільйонів людей в Африканському Розі.
Кліматолог Робер Вотар заявив:
2022 рік буде одним із найспекотніших років на землі з усіма наслідками, пов'язаними з високими температурами. На жаль, це лише початок
Цей рік має усі шанси стати п'ятим чи шостим найтеплішим за всю історію, незважаючи на вплив Ла-Ніньї з 2020 року – періодичного природного явища в Тихому океані, яке охолоджує атмосферу.
Учені стверджують, що для того, щоб зберегти безпечну межу в 1,5 градуса за Цельсієм, необхідно скоротити викиди, що викликають нагрівання планети, на 45% до 2030 року і звести їх до нуля до середини століття.
Генсек ООН неодноразово закликав країни збільшити свої зусилля щодо скорочення небезпечних викидів, але більшість з них залишили світ на шляху до нагрівання приблизно на 2,5 градуса за Цельсієм.
Наступний кліматичний саміт ООН відбудеться у листопаді 2023 року в Дубаї, і саме на ньому порушать питання нафтогазової галузі та її фінансового внеску.
Раніше ми писали, що льодовики в Арктиці тануть у 100 разів швидше, ніж вважалося раніше. Вчені змінили модель, яку використовували для підрахунку швидкості танення льодовиків й виявили, що ситуація набагато гірша.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!