Супутник NASA упав на Землю
Вчені спрогнозували, що уламки супутника приземляться у Кореї

Через 38 років на орбіті супутник NASA впав на Землю/Фото: Getty Images
Супутник NASA Earth Radiation Budget Satellite (ERBS) нещодавно припинив свою роботу та впав на Землю. Вчені припускають, що уламки супутника могли згоріти в атмосфері, не долетівши до нашої планети.
Деталі
RBS було виведено на орбіту 1984 року. Супутник може вважатися історичним об'єктом, оскільки його розмістила на орбіті перша американська жінка-астронавт Саллі Райд.
Очікувалося, що супутник виконуватиме свої завдання на орбіті лише два роки. Однак він пропрацював понад 20 років і перестав функціонувати лише у 2005 році.
Нещодавно супутник розпочав падати на Землю. Астрономи розрахували, що його уламки мають приземлитися у Кореї. У зв'язку з цим південнокорейська влада закликала бути обережними при виході з дому.
Влада не отримала повідомлень про руйнування майна та травми людей. Можливо, уламки супутника згоріли в атмосфері, не досягнувши Землі.
Зазначається, що ERBS допомагав астрономам вивчати, як Земля поглинає та відбиває сонячну енергію. Він вирушив на орбіту 38 років тому на борту шатла "Челленджер".
Каліфорнійська компанія Virgin Orbit запланувала перший в історії запуск супутника з Великої Британії. Однак перша подібна місія в історії Великої Британії зазнала невдачі.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!