Вчені знайшли найдавніший рунічний камінь
Дослідникам вдалося розшифрувати стародавній напис на камені

Вчені розшифрували напис на найдавнішому рунічному камені/Фото: Getty Images
Археологи в Норвегії знайшли рунічний камінь. Дослідники вважають, що їх знахідка може бути найдавнішим рунічним каменем.
Деталі
Написам, які нанесені на рунічний камінь може бути до двох тисяч років. Їх можна датувати ранніми періодами загадкової історії рунічного письма.
У Музеї історії культури в Осло повідомили, що на плоскому квадратному камені з коричневого пісковика вирізані рунічні письмена, які можуть бути найдавнішим прикладом написання слів у Скандинавії. Професор Крістель Зільмер поділився:
Ця знахідка дасть нам багато нових знань про використання рун у ранньому залізному віці. Це може бути однією з перших спроб використання рун у Норвегії та Скандинавії на камені
На камені розміром 31 см на 32 см є кілька типів написів і не всі мають лінгвістичний зміст. Вісім рун на передній стороні означають "ідіберуг" ("idiberug'), що може бути ім'ям жінки, чоловіка чи роду.
Руни — це давньонімецькі букви, зібрані в рунічному алфавіті. Його називають футарком. Їх використовували в Північній Європі з давніх-давен до прийняття латинського алфавіту. Їх знаходили на каменях і різних предметах побуту.
Зазначається, що раніше вчені знаходили стародавні руни на інших предметах. Найдавнішою знахідкою вважається кістяний гребінець, знайдений в Данії.
Раніше вчені виявили на гребінці від вошей найдавнішу з відомих письмових речень. Найдавніше з відомих письмове послання, як не дивно, стосується гігієни.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!