Зовсім не дуга: науковці розповіли, яку форму насправді має веселка
Люди можуть бачити різнокольорове явище, коли сонячне світло проходить через краплі дощу та переломлюється

Вчені розповіли, що насправді веселка має круглу форму/Фото: Pexels
Люди мають змогу спостерігати дивовижне явище після дощу. Різнокольорова веселка завжди зачаровує своєю красою. Вчені розповіли, що насправді вона з'являється не у формі дуги.
Деталі
Майкл Кавуліч з Університету штату Колорадо розповів, що люди можуть бачити веселку тоді, коли сонячне світло проходить через краплі дощу та переломлюється. Ми спостерігаємо лише за частиною дивовижного явища. Насправді її форма — кругла. Поверхня планети Землі блокує частину світла від Сонця, тобто решту сонячного гало, яке має круглу форму. Через це ми бачимо те, що люди називають веселкою.
Світло заломлюється тоді, коли потрапляє на краплю дощу. Воно продовжує свій рух далі по воді та ще раз заломлюється. Внаслідок цього світло поділяється на знакові для веселки кольори.
Краплі дощу мають сферичну форму, тому вони відображають світло у формі конуса. А на кінці конуса, як відомо, розташоване коло. Тому веселка насправді кругла, — розповів Майкл Кавуліч.
Для того, щоб побачити веселку у формі дуги, потрібно стояти спиною до Сонця. Помітити зміни в явищі також можна. Потрібно спостерігати за ним, коли відбувається схід або захід Сонця.
Науковець наголосив, що побачити круглу веселку можна. Людині слід перебувати на борту літака або дивитися на неї з хмарочоса чи високої гори.
Раніше ми писали, що вчені вперше за століття знайшли 16-метровий сувій, який допомагав померлому потрапити на той світ. Цей папірус є першим, який коли-небудь знаходив єгиптянин і який названий на честь єгиптянина.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!