ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

В американському музеї 3000-літній меч роками помилково називали копією

Наука 10:47 - 24 січня 2023

Меч знайшли ще у 1930-х роках на берегах Дунаю в Угорщині

Меч бронзового віку на виставці в музеї США

Стародавній європейський меч майже століття вважали копією, але він виявився оригіналом/Фото: Field Museum

У 1930-х роках з берегів річки Дунай, що протікає через Будапешт, витягли потьмянілий бронзовий меч. Після цього меч майже століття виставлявся як копія в американському Музеї Філда в Чикаго, але зараз виявилось, що він цілком справжній й своїм походженням сягає бронзового віку.

Деталі

Меч стилізований як угорська зброя бронзового віку, але в 30-х роках минулого століття вважалося, що це копія, можливо, зроблена в епоху Середньовіччя або пізніше. Але минулого року, поки музей готувався до майбутньої виставки про стародавніх європейських королів, угорський археолог (ім’я якого не розголошується) подивився на меч і назвав його справжнім. Куратор антропології в Музеї Філда Вільям Паркінсон зазначив:

Ми витягли його, він подивився на нього, минуло 20 секунд, і він сказав: "Це не копія"

Але Паркінсон ще не був переконаний. Він хотів використати рентгенівські промені, щоб побачити, чи справді меч був викуваний із правильних комбінацій міді та олова, як це видно в іншій зброї бронзового віку з цього регіону. І хімічний склад меча справді збігався з іншими артефактами відповідного періоду.

Паркінсон зазначає, що зазвичай все стається навпаки й артефакт, який раніше вважався оригінальним, насправді є копією.

Зараз експерти вважають, що стародавній меч був кинутий у води Дунаю десь між 1080 і 900 роками до нашої ери. Майбутня виставка Музею Філда "Перші королі Європи" має відкритися в березні 2023 року. Нещодавно автентифікований меч стане першим артефактом, який побачать відвідувачі виставки, увійшовши до головного залу, хоча раніше багато хто на нього навіть не звертав уваги.

Раніше ізраїльські археологи відкопали страусині яйця віком понад 4 тисячі років. На думку дослідників, кожна шкаралупа – на вагу золота!

Джерело: Science Alert

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин