Вчені з'ясували, що шимпанзе-підлітки переживають перехідний вік як люди
Юні шимпанзе частіше ризикують і закочують істерики

Вчені вважають, що шимпанзе-підлітки бунтують так само, як і люди/Фото: Getty Images
Протести, бунти, зриви та нестабільна поведінка — це цілком може бути знайоме батькам підлітків. Нещодавно вчені виявили, що підлітки шимпанзе небагатьом відрізняються від людських — вони також люблять бунтувати і частіше потрапляють у неприємності.
Деталі
Група дослідників з університету Мічігану з'ясувала, що юні шимпанзе частіше ризикують і закочують істерики, ніж дорослі мавпи. Дослідники вважають, що це ще один доказ того, що люди і шимпанзе мають глибоке біологічне коріння та моделі поведінки.
Вчені проаналізували поведінку групи шимпанзе і дійшли висновку, що молоді особини ризикують і мають менш стабільний психологічний стан. Також у слині шимпанзе-підлітків виявили вищий рівень гормонів.
Середня тривалість життя шимпанзе становить близько 50 років, а їхній юнацький вік приходиться на 8-15 років. Результати досліджень вчених свідчать про те, що підлітки шимпанзе стикаються з тими самими психологічними проблемами, що й людські підлітки.
Вчені відзначають, що у підлітковому віці, як і в людей, у шимпанзе відбуваються швидкі зміни рівня гормонів, що штовхає їх на нові знайомства з однолітками, посилює агресію та суперництво.
Люди — не єдині на цій планеті, хто може висловлювати своє кохання за допомогою поцілунків. Раніше вчені назвали тварин, які вміють цілуватися та використовують поцілунки для тих самих цілей, що й люди.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!