Відходи на ліки: вчені змогли переробити сміття на інгредієнти для виробництва ліків
У майбутньому це відкриття може вирішити проблему з переробкою пластику
Вчені за допомогою грибів змогли переробити пластик з Тихого океану на інгредієнти для виробництва ліків/Фото: Naja Bertolt Jensen/Unsplash
Дослідники за допомогою ґрунтових грибів змогли перетворити пластикові відходи з Тихого океану, на ключові компоненти для виробництва фармацевтичних препаратів.
Деталі
Для переробки поліетилену науковці використовують звичайний ґрунтовий гриб під назвою Aspergillus nidulans, який був генетично модифікований, пише The University of Kansas.
Як пояснив Берл Оклі, почесний професор молекулярної біології імені Ірвінга С. Джонсона вони спочатку розклали поліетилен з використанням кисню й деяких металевих каталізаторів, на речовини, які не дуже шкідливі. Потім довгі ланцюжки атомів вуглецю, що утворилися в результаті розкладання пластику, були згодовані генетично модифікованим грибам Aspergillus.
Гриби, як і було задумано, метаболізували їх у низку фармакологічно активних сполук, включаючи комерційно життєздатні виходи аспербензальдегіду, цитреовідину та мутиліну.
Оклі зазначив, що гриби швидко перетравлюють пластикові вироби, як "фаст-фуд".
Як виявилося, гриби виробляють безліч хімічних сполук, і вони корисні тим, що пригнічують зростання інших організмів. Дослідники зосередилися на розробці вторинних метаболітів для травлення поліетиленового пластику, тому що їх дуже важко переробляти. Для цього проєкту вони збирали поліетилен із Тихого океану на острові Санта-Каталіна в Каліфорнії.
Науковці заявили, що їх мета полягає в тому, щоб розробити процедури для розкладання всього пластику на корисні компоненти, завдяки грибам. Такий підхід дозволить усунути необхідність сортування і переробки пластику.
Я думаю, всі знають, що пластик — це проблема. Він накопичується в нашому середовищі. У північній частині Тихого океану є велика територія, де він має тенденцію накопичуватися. І ви бачите, як навколо майорять поліетиленові пакети. Вони в річках, у ґрунті, в деревах. Білки навколо будинків навчилися вистилати свої гнізда пластиковими пакетами. Потрібно якось позбутися пластику, і якщо з нього можна зробити щось корисне за розумною ціною, то це зробить його переробку економічно вигіднішою, - сказав Берл Оклі.
Раніше ми розказували, що Велика Британія повністю заборонила одноразовий пластик. Так країна турбується про темпи забруднення планети.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!