Повернути до життя: науковці працюють над клонуванням мамонта
Перший шерстистий мамонт з'явиться на Землі до 2027 року

Вчені працюють над відродженням шерстистого мамонта, перша тварина має з'явитися на світ не пізніше 2027 року/Фото: Wikimedia
Фахівці біотехнологічної компанії Colossal працюють над відродженням шерстистого мамонта, вид якого вимер приблизно 10 000 років тому. За прогнозами вчених, перша тварина має з'явитися на світ не пізніше 2027 року.
Деталі
Зараз науковці працюють над редагуванням генів мамонта, який добре зберігся у вічній мерзлоті Сибіру. Вчені впевнені в успішності свого досліду, адже під час вивчення мамонтів, стало відомо, що ДНК цих тварин більш ніж на 99% збігається з ДНК нині живих азійських слонів.
Тому якщо процес обробки генів завершиться успіхом, то вчені зможуть сформувати ембріон шерстистого мамонта, який потім помістять у яйцеклітину самиці більшого (порівняно з азійським) африканського слона.
Фахівці біотехнологічної компанії передбачають народження першого малюка у 2027 році
Цей масштабний проект має на меті відродити популяцію мамонтів із подальшим розселенням в одному з арктичних регіонів. Ймовірно це буде місце їхнього колишнього проживання.
Раніше на Землі налічувалося мільйони цих великих травоїдних тварин. Вони були ключовими для захисту екосистеми, настільки величезної, що вона впливала, якщо не майже контролювала, клімат.
На думку науковців, відродження мамонтів може допомогти зупинити швидке потепління клімату та захистити вічну мерзлоту Арктики.
Якщо компанії вдасться повернути до життя цих величних тварин, то наступним у черзі на "реінкарнацію" може стати тилацин, більш відомий, як тасманський сумчастий вовк, винищений людиною в 30-ті роки минулого століття.
Днями ми писали, що археологи виявили нову знахідку, яка перевертає розуміння про неандертальців.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!