RU UA
1

Австралійський вид куниць опинився під загрозою зникнення через сильне прагнення до спарювання

Наука 10:35 - 02 лютого 2023

Самці кволів наражають себе на смертельну небезпеку при пошуках партнерок для парування

Австралійські куниці можуть повністю зникнути через надмірне спарювання/Фото: Unsplash

Австралійські куниці можуть повністю зникнути через надмірне спарювання/Фото: Unsplash

Як правило, активне спарювання тварин призводить до збільшення їхньої популяції. Однак у випадку з північними кволами це правило не працює — тварини настільки сильно прагнуть спаровування, що наражають себе на небезпеку і часто гинуть.

Деталі

Вчені з Університетів Сонячного Берега та Квінсленду фіксують різке скорочення північних кволів — крапчастих сумчастих куниць. Дослідження показує, що тварини спаровуються до смерті за один сезон, через що вони опинилися під загрозою зникнення.

Дослідники розмістили на диких самців та самок спеціальні рюкзаки з трекерами та спостерігали за тваринами протягом 42 днів. Автор дослідження Крістофер Клемент заявив, що популяція північних кволів знаходиться у надзвичайно хиткому становищі.

Дослідження показали, що самці австралійських куниць часто відмовляються від сну заради спарювання, і це їх вбиває. Також вони долають величезні відстані у пошуках партнерок.

Вчені відзначають, що прагнення самців куниць настільки сильне, що часом вони відмовляються від сну, щоб провести більше часу в пошуках самки — внаслідок чого просто "спарюються до смерті всього за один сезон". При цьому дослідження показують, що самки кволів не такі одержимі — вони можуть жити і розмножуватися до чотирьох років.

У ході спостережень вчені виявили, що деякі самці проходили близько 10 км за ніч у пошуках партнерки. Це робить їх буквально знесиленими – вони стають легкою здобиччю чи вмирають від виснаження. Також під час пошуку самки кволли менш пильні, через що часто стикаються з хижаками.

Австралійські коали опинилися під загрозою зникнення. Вчені університету Сіднея застерігають, що сумчасті ведмедики можуть зникнути з Землі вже через 30 років.

Джерело: ВВС

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин