RU UA
1

Вчені виявили, що недоїдки зі столу насправді можуть бути корисними для собак

Наука 14:23 - 15 лютого 2023

Більшість власників собак намагаються якомога менше давати своїм улюбленцям їжу зі столу, турбуючись про їх здоров'я, але нове дослідження показує, що це може бути для них навіть корисно

Собака біля солодощів на столі

Недоїдки зі столу та сира їжа можуть бути корисними для собак/Фото: charlesdeluvio/Unsplash

Більшість власників собак знають, як важко протистояти благальному погляду цуценяти, яке просить скуштувати щось з людського столу. Господарі намагаються максимально обмежити доступ улюбленців до своїх смаколиків, але нові дослідження показують, що недоїдки та сира їжа насправді можуть допомогти захистити молодих собак від проблем зі шлунком у дорослому віці.

Деталі

Згідно з новим дослідженням, опублікованим минулого тижня в журналі Scientific Reports, цуценята, які їли залишки їжі зі столу та сиру їжу, мали менше шлунково-кишкових проблем у подальшому житті порівняно з тими, хто їв сухий корм. Ветеринар з університету Гельсінкі у Фінляндії та співавтор дослідження Анна Гілм-Бйоркман зазначає:

Комерційні корми для собак представлені як такі, що забезпечують повноцінне та збалансоване харчування — вони створюють враження, що господареві дуже важко приготувати щось таке ж хороше. Але ми показуємо, що різноманітність важлива. Ніхто не буде давати дитині одну і ту ж їжу 12 років  — чому собакам можна?

Фото: Marek Szturc/Unsplash

Ветеринарів давно бентежать проблеми зі здоров’ям собак, відомі як хронічна ентеропатія, або шлунково-кишкові проблеми, такі як діарея, блювота, гази, зниження апетиту, нудота або втрата ваги, які тривають щонайменше три тижні. Зміна дієти собаки іноді може допомогти вирішити ці захворювання шлунка, тому дослідники поставили питання, чи те, що собаки їли в дитинстві та підлітковому віці, мало зв’язок зі здоров’ям їх кишечника в дорослому віці.

Щоб розглянути це питання, вони проаналізували дані опитування понад 7000 власників собак у Фінляндії в період з 2009 по 2019 рік. Опитування, відоме як опитувальник частоти їжі DogRisk, просив власників домашніх тварин поділитися, чим вони годували своїх собак, а також про будь-які шлунково-кишкові симптоми, які вони спостерігали.

Загалом 22% власників цуценят і 18% власників собак-підлітків повідомили про шлунково-кишкові проблеми у своїх домашніх тварин із середнім віком їх початку приблизно півтора року.

Фото: Karsten Winegeart/Unsplash

Дані свідчать про те, що цуценята, які мали дієту на основі необробленого м’яса, включаючи сире червоне м’ясо, органи, рибу, яйця, рубець, кістки, хрящі, овочі та ягоди, мали на 22% менше шансів на розвиток шлунково-кишкових проблем у подальшому житті порівняно з тими, які їли переважно сухі корми. 

Подібним чином цуценята, які їли недоїдки з людського столу, мали на 23% менше шансів на розвиток хронічної ентеропатії у дорослому віці.

Дослідники також вивчали зв’язок між окремими харчами та здоров’ям кишечника. Цуценята, які жували сиром'ятну шкіру, мали на 117% більше шансів отримати проблеми зі шлунком у дорослому віці, тоді як цуценята, які їли ягоди, мали на 29% менше шансів. А цуценята, які їли хрящі та сирі кістки, мали на 33% менше шансів на проблеми з кишечником.

Фото: Camylla Battani/Unsplash

Отримані результати є лише взаємозв’язками — вони не вказують на те, що дієта цуценя спричиняє хороше чи погане здоров’я кишечника пізніше в житті. І дослідники не зовсім впевнені, чому існує зв’язок між переробленим кормом для собак і проблемами зі шлунком. Однією з можливих причин є те, що корм для собак містить багато вуглеводів. Вчені вважають, що це може мати такий самий ефект, як споживання звичайного цукру на людей — викликати незначне запалення.

Але батькам домашніх тварин слід бути обережними, перш ніж повністю змінювати раціон свого цуценяти. Спершу варто проконсультуватися з ветеринаром — як для того, щоб переконатися, що будь-які залишки їжі є збалансованим раціоном, так і тому, що вживання сирого м’яса іноді може призвести до захворювання цуценят.

На основі цього та інших дослідження вчені рекомендують співвідношення 20% сирої їжі та 80% сухого корму для собак. Вони також пропонують вводити нову їжу повільно, оскільки для адаптації кишкової мікробіоти цуценяти може знадобитися приблизно три тижні.

Раніше ми писали про шість простих способів, які допоможуть відучити кота дерти меблі та шпалери. Щоб кішка не драла меблі та шпалери, потрібно спокійно і послідовно відучувати її від цього "захопливого" заняття.

Джерело: Smothsonian magazine

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин