Сережка на картині Яна Вермера "Дівчина з перловою сережкою" могла бути зовсім не перловою
Історик мистецтва заявив, що справжня перлина такого розміру була б "астрономічно дорогою"

Сережка у картині "Дівчина з перловою сережкою" могла бути скляною/Фото: Getty Images
Всім відомий легендарний шедевр Яна Вермера "Дівчина з перловою сережкою", але, ймовірно, у ньому закралась помилка. І проблема не в самій картині, а в її назві. Нідерландський історик мистецтва Пітер Рулофс заявив, що сережка на картині, швидше за все, насправді була не перловою, а скляною.
Деталі
Інші вчені й раніше висловлювали такі здогадки, але ця заява знову набула розголосу завдяки новій, найбільшій з усіх, виставці Вермера в амстердамському Рейксмузеї.
Рулофс, який є співкуратором експозиції, пише в каталозі виставки, що перлина такого розміру була б "астрономічно дорогою", що було б набагато вищим за фінансові можливості голландського художника. Дослідник зазначає:
У роботах Вермера ми розглядаємо імітацію скляних перлин, які в його часи в основному продавали венеціанські склодуви.
Перлинні сережки та намиста були в моді в другій половині 17 століття в Європі, але вони були надзвичайно розкішними предметами. Вермер жив у Нідерландах і такі перлини, як ця, довелося доставляти туди аж із Південної Азії. За такого розміру, як зображено на картині, вона була б надзвичайно цінною.

"Дівчина з перловою сережкою", мабуть, найвідоміший твір Вермера. Він давно захоплює загальну увагу і на нього часто посилаються в попкультурі. Цей твір надихнув на створення популярного однойменного історичного роману 1995 року, за яким у 2003 році було знято фільм зі Скарлетт Йоханссон і Коліном Фертом у головних ролях.
Картина не завжди називалася "Дівчина з перловою сережкою". Куратор гаазького музею Mauritshuis вирішив використати цю назву в середині 90-х. До цього її часто називали "Дівчина з тюрбаном".
Намальована близько 1665 року "Дівчина з перловою сережкою" — це троньє, робота, яка не є портретом конкретної людини; скоріше, така картина зосереджена на зображенні виразу обличчя.
Раніше ми повідомляли, що в Нідерландах троє активістів вилили банку супу на картину "Дівчина з перловою сережкою" живописця Яна Вермера. Один з активістів приклеїв голову до покритої склом картини, а інший – руку до стіни поруч з нею.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!