Як часто потрібно мити підлогу у квартирі: відповідь учених
Виявляється, зовсім не обов'язково цілодобово прибирати житло і без кінця здувати пилинки з меблів

Вчені знайшли відповідь на питання про частоту прибирання у квартирі / Фото: master1305/Freepik
Всі ми знаємо про шкоду пилу і необхідність підтримувати чистоту в будинку. Але як часто потрібно мити підлогу у квартирі, щоб вона залишалася безпечною і у бактерій не було жодного шансу на колонізацію вашого житла.
Деталі
З кожним днем у людства залишається все менше нерозгаданих таємниць, адже вчені весь час проводять експерименти і дають відповіді на найдивовижніші питання. Цього разу група дослідників з'ясувала, скільки разів на тиждень потрібно прибирати квартиру.
Спеціально для цього вони проаналізували тисячі приміщень. Виявилося, що вологе прибирання дає змогу позбутися більшої частини пилу, яким наповнене повітря. Але вже всього через три дні його рівень був таким самим, як до нього.
Як часто потрібно мити підлогу у квартирі
Результати дослідження чітко показали, скільки разів на тиждень потрібно прибиратися вдома. Двох генеральних прибирань із пилососом, миттям підлоги та пранням усіх поверхонь буде більш ніж достатньо.

Мікробіолог Джейсон Тетро стверджує, що бажання проживати в стерильному житлі до добра не доведе. Невелика доза мікробів, на його думку, може нести користь організму. Збільшити частоту прибирань слід тільки в тому разі, коли імунітет занадто ослаблений.
Це ж стосується і батьків, які переживають за своїх дітей: у малих кількостях мікроорганізми в повітрі їм не зашкодять, а навчать організм справлятися з факторами загрози і реагувати на них.
Поради з прибирання квартири
Мінімум раз на тиждень міняйте постільну білизну. Наволочки на подушках рекомендується прати ще частіше.
Намагайтеся щодня дезінфікувати раковини, щоб підтримувати їхню чистоту. Періодично обробляйте їх спеціальними мийними засобами.
Якщо у вас у будинку на підлозі лежать килими, то їх необхідно пилососити і за необхідності обробляти щіткою щотижня.
Мити підлогу в усіх основних приміщеннях краще 1 або 2 рази на тиждень, а ось на кухні частоту можна збільшити, особливо в літній час.
Один раз на 2 тижні повністю очищайте душову кабіну, ванну і плитку, щоб запобігти появі цвілі. Це ж стосується стекол і фіранок.
Міняти кухонні рушники потрібно хоча б один раз на тиждень. Рушники для ванної кімнати — у міру забруднення.
Протирайте дверні ручки антисептичними засобами, особливо на дверях у туалет або кухню.
Раніше вчені провели ще одне важливе дослідження, за результатами якого визначили, хто володіє креативнішим мисленням — лівші чи правші.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!