Менше 1% жителів планети дихають чистим повітрям — дослідження
На Землі практично неможливо вберегтися від нездорового повітря

Учені з'ясували, скільки на нашій планеті залишилося чистого повітря/Фото: Getty Images
Ні для кого не секрет, що забруднення повітря — серйозна проблема, з якою стикається сучасний світ. Нещодавно вчені провели дослідження, яке вказало на величезні масштаби проблеми.
Деталі
Нове дослідження глобальних щоденних рівнів забруднення повітря показує, що навряд чи де-небудь на Землі можна вберегтися від нездорового повітря. Вчені дійшли висновку, що лише 0,001% населення планети дихає повітрям, яке вважається прийнятним.
Близько 99,82% території земної кулі схильні до впливу рівня твердих частинок 2.5 (PM2.5). Це крихітні частинки в повітрі, які вчені пов'язують із раком легенів і серцевими захворюваннями — вище за межу безпеки, рекомендовану Всесвітньою організацією охорони здоров'я.
Найбільші річні концентрації шкідливих частинок PM2.5 було зафіксовано у Східній Азії: 50 мікрограмів на кубометр. Далі йдуть такі території, як Південна Азія (37 мікрограмів) і Північна Африка (30 мікрограмів). Найнижчою концентрація цих частинок була в Австралії, Новій Зеландії, а також в інших регіонах Південної Америки та Океанії.
Відповідно до нової моделі, яка враховує унікальну взаємодію між льодом і водою у фйордах Ґренландії, льодовики найбільшого у світі острова тануть у 100 разів швидше, ніж передбачалося раніше. До цього вчені використовували моделі, за допомогою яких підраховували танення льоду в Антарктиді, але вони не підходять для екосистеми Ґренландії та загалом Арктики, адже тут льодовики мають іншу структуру.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!