RU UA
1

Все заради науки: американець "переїхав" жити під воду й планує встановити рекорд

Наука 11:06 - 14 березня 2023

Чоловік випробовує на собі наслідки життя в умовах постійно підвищеного навколишнього тиску

Дайвер

Американець заради науки планує прожити під водою 100 днів й встановити світовий рекорд/Фото: Alexis Rosenfeld/Getty Images

Інженер-біомедик і ветеран ВМС США Джозеф Дітурі наважився на амбітний експеримент заради науки. З 1 березня він "переїхав" жити під воду й планує провести у новому домі 100 днів та потрапити до Книги рекордів Гіннеса. Попередній світовий рекорд за часом перебування під водою становив 73 дні. Його встановили двоє біологів із Теннессі у 2014 році.

Деталі

Дітурі, який використовує прізвисько Доктор Глибоке Море, живе в Jules’ Undersea Lodge у Кі-Ларго, Флорида — тому самому підводному місці, де було встановлено попередній рекорд. Готель площею 30 квадратних метрів, який розташований на глибині 10 метрів під поверхнею, є його передбачуваним житлом до 9 червня, де він проводитиме дослідження та читатиме онлайн лекції для своїх студентів в Університеті Південної Флориди.

У рамках цього дослідження Дітурі вивчає наслідки життя в середовищі високого тиску протягом тривалого періоду. Щоб вода не потрапила в будиночок, необхідно постійно закачувати повітря в простір, що створює тиск приблизно в 1,6 раза більше тиску на поверхні Землі. Дітурі зазначає:

Людське тіло ніколи не перебувало під водою так довго, тому за мною будуть уважно стежити. У цьому дослідженні буде розглянуто всі способи, як ця подорож впливає на мій організм, але моя нульова гіпотеза полягає в тому, що моє здоров’я покращиться через підвищення тиску.

Ця гіпотеза випливає з дослідження, яке показало потенційно позитивний вплив впливу тиску на ріст і життєздатність клітин, і Дітурі сподівається, що його підводний досвід може виявити способи боротьби з віковими захворюваннями та подовження тривалості життя. Він також зацікавлений у можливостях гіпербаричної медицини, яка включає вдихання кисню під високим тиском, щоб допомогти лікувати травми головного мозку, які багато його колег-ветеранів отримали під час виконання службових обов’язків.

Перш ніж зважитися, Дітурі пройшов психосоціальні, психологічні та медичні тести, включаючи аналізи крові, ультразвук, електрокардіограми та тести на стовбурові клітини. Він продовжуватиме проходити тестування під час та після 100 днів під водою. Він також приймає дози вітаміну D і регулярно відвідує психолога.

Дітурі також тестуватиме експериментальний монітор здоров’я зі штучним інтелектом від NASA, розроблений, щоб допомогти захистити астронавтів під час тривалих космічних подорожей — це частина довгої історії використання підводного середовища для імітації космосу.

Крім досліджень, проєкт також є шансом сприяти збереженню океану та заохотити молодих вчених. Менеджер з експлуатації середовища проживання Jules’ Undersea Lodge Тейн Мілхоан зазначає:

Океани в біді — коралові рифи піддаються атаці, рибальство занепадає. Ми хотіли використати увагу, яку вимагала б 100-денна місія, щоб... більше, ніж будь-хто, надихнути молодь взяти участь і почати діяти.

Дітурі запросить близько 40 дітей, щоб побути з ним протягом 24 годин і навчитися дайвінгу. Чоловік заявляє, що це для нього є набагато важливішим, ніж встановлення рекорду. Дітурі зазначив:

Навіть якби я залишився лише на 60 днів, але запропонував цілій купі дітей досліджувати морське середовище, це було б перемогою.

Раніше учені з'ясували, що вода на Землі старша за Сонце. Дослідники  Національної радіоастрономічної обсерваторії США вивчали важку воду у протопланетному диску навколо сонцеподібної протозірки V883 Оріон.

Джерело: Smithsonian Magazine

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин