Вчені попередили про глобальну загрозу великої кількості супутників на навколоземній орбіті
Комерційний успіх супутникових технологій сильно загрожує природі та розвитку астрономії

Вчені заявили, що велика кількість супутників навколо Землі створює глобальну загрозу/Фото: Denis Degioanni/Unsplash
Астрономи попередили, що світлове забруднення, створене величезною кількістю супутників на навколоземній орбіті, становить "безпрецедентну глобальну загрозу для природи".
Деталі
Кількість супутників на низькій навколоземній орбіті зросла більш ніж удвічі з 2019 року, коли американська компанія SpaceX запустила перше "мегасузір'я", яке складається з тисяч супутників Starlink. Незабаром планується запустити цілу армаду нових інтернет-сузір’їв, додавши ще тисячі супутників до вже перевантаженої території на висоті менш як 2000 кілометрів над Землею.
Кожен новий супутник збільшує ризик того, що він вріжеться в інший об’єкт, що обертається навколо Землі, створюючи ще більше сміття. Це може спричинити ланцюгову реакцію, під час якої каскадні зіткнення створюватимуть усе менші фрагменти сміття, все збільшуючи хмару космічного сміття, яка відбиває світло назад на Землю.
У серії статей, опублікованих у журналі Nature Astronomy, астрономи попередили, що зростаюче світлове забруднення загрожує майбутньому їхньої професії.
В одній статті дослідники заявили, що вперше виміряли, наскільки яскравіше нічне небо фінансово та науково вплине на роботу великої обсерваторії. Моделювання показало, що для обсерваторії Віри Рубін – гігантського телескопа, який зараз будується в Чилі, найтемніша частина нічного неба стане на 7,5% яскравішою протягом наступного десятиліття. Це зменшить кількість зірок, які може побачити обсерваторія, приблизно на 7,5%.
Це додало б майже рік до дослідження обсерваторії, що коштувало б приблизно 21,8 мільйона доларів. За словами одного з авторів цієї серії досліджень Джона Барентіна, є ще одна ціна яскравішого неба, яку неможливо підрахувати: небесні події, які людство ніколи не зможе спостерігати.
Дослідники попередили, що освітлення нічного неба вплине не лише на професійних астрономів і великі обсерваторії. Група астрономів з Іспанії, Португалії та Італії закликала вчених "зупинити цю атаку" на природну ніч. Вчені заявили:
Втрата природного вигляду незайманого нічного неба для всього світу, навіть на вершині K2 або на березі озера Тітікака або на острові Пасхи, є безпрецедентною глобальною загрозою природі та культурній спадщині. Якщо його не зупинити, це божевілля ставатиме все гіршим і гіршим.
Астрономи закликали різко обмежити супутникові мегасузір’я, додавши, що "ми не повинні відкидати можливість їх заборони", адже "наївно сподіватися, що стрімка космічна економіка обмежиться, якщо не буде змушена це зробити".
Раніше ми ділилися фото, як Флориду накрила величезна "ковдра" з гнилих водоростей. Скупчення водоростей займає площу, майже вдвічі більшу за ширину США, а тому його видно навіть на знімках з космосу.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!