Мікробіолог розповіла про невидимі загрози, які можуть чекати на вас у будь-якому готельному номері
Будьмо відверті, стандарти чистоти клієнта готелю не завжди сходяться зі стандартами чистоти самого готелю, тому те, що виглядає чистим, не обов'язково є таким

Дослідниця розповіла, які загрози для здоров'я можуть ховатися у вашому готельному номері/Фото: Marten Bjork/Unsplash
Для більшості з нас проживання в готельному номері є або необхідністю (наприклад, діловою поїздкою), або приємним очікуванням (наприклад, відпустка). Проте старший викладач клінічної мікробіології Університету Лестера Примула Фрістоун зазначає, що є велика ймовірність того, що ваш готельний номер не такий чистий, як здається й наповнений невидимими загрозами. І те, що кімната дорожча, не обов'язково означає, що вона чистіша.
Деталі
Дійсно, хто б не залишався у вашій кімнаті до вас, бактерії, грибки та віруси осідають на меблях, килимах, шторах і поверхнях. За словами Фрістоун, те, що залишиться від цих мікробних відкладень, залежить від того, наскільки ефективно ваш номер прибирає персонал готелю.
Як правило, оцінка чистоти готельних номерів ґрунтується на спостереженнях за зовнішнім виглядом і запахом, а не на невидимій мікробіології простору, де містяться ризики зараження. Тому дослідниця запропонувала глибоко зануритися у світ мікробів, комах і вірусів, щоб дізнатися, що де може ховатися.
Все починається в ліфті. Ще до того, як увійти в номер, подумайте про кнопки ліфтів у готелі як про гарячі точки мікробів. На них постійно натискає багато різних людей, які можуть перенести мікроорганізми як на поверхню кнопки, так і назад на пальці того, хто натискає її.
Загальні дверні ручки можуть бути схожими у плані присутності мікробів, якщо їх регулярно не дезінфікувати. Помийте руки або скористайтеся дезінфікуючим засобом для рук після використання ручок, перш ніж наступного разу торкатися обличчя, їсти чи пити.

Кишкові інфекції, зокрема діарея та блювота, є найпоширенішими, які люди підхоплюють у готельних номерах, а також респіраторні віруси, такі як застуда та пневмонія і, звичайно, Covid-19.
Туалети та ванні кімнати, як правило, очищаються ретельніше, ніж решта готельного номера і часто є найменш бактеріологічно колонізованим середовищем.
Ліжко, простирадла та подушки також можуть бути домом для деяких небажаних відвідувачів. Дослідження 2020 року показало, що після того, як пацієнт з попередньою симптоматикою Covid-19 зайняв готельний номер, відбулося значне зараження вірусом багатьох поверхонь, причому рівень був особливо високим на простирадлах, наволочках і ковдрах.
У той час як простирадла та наволочки з більшою ймовірністю будуть мінятися між мешканцями, покривала – ні, тобто ці тканини можуть стати невидимими резервуарами для патогенів – так само як сидіння унітаза. Хоча в деяких випадках постільна білизна не завжди змінюється між гостями, тому, можливо, краще просто принести свою.
Менше замислюються про те, що живе на столі в готельному номері, тумбочці, телефоні, чайнику, кавоварці, вимикачі світла чи пульті дистанційного керування від телевізора, оскільки ці поверхні не завжди дезінфікуються між поселеннями. Віруси, такі як норовірус, можуть жити в інфекційній формі протягом кількох днів на твердих поверхнях, як і Covid-19. Типовий проміжок часу між зміною приміщення часто становить менш як 12 годин.
Меблі з м’якої тканини, такі як подушки, стільці, штори та жалюзі, також важко чистити і їх не можна продезінфікувати, окрім як випрати, але навряд це роблять у більшості готелях після кожного гостя чи бодай 10. Тому мити руки після дотику до таких поверхонь може бути гарною ідеєю.

Не забувайте про клопів, коли зупиняєтесь у новому готелі. Ці кровоссальні комахи вміють ховатися у вузьких невеликих просторах, залишаючись у стані спокою, не харчуючись місяцями.
Маленькі темні місця, де живуть клопи, можуть включати багаж відвідувача, щілини матраців і постільної білизни. Постільні клопи широко поширені в Європі, Африці, США та Азії – і часто зустрічаються в готелях. І те, що кімната виглядає і пахне чистою, не означає, що в ній не можуть ховатися постільні клопи.
На щастя, укуси постільних клопів навряд чи спричинять зараження, але місця укусів можуть запалитися та інфікуватися. Для виявлення клопів ознаками активної інвазії є червонуваті укуси шкіри та плями крові на простирадлах.
Інші ознаки можна знайти на вашому матраці, за узголів’ям, у ящиках і шафі для одягу: коричневі плями можуть бути залишками фекалій, шкіра постільних клопів має коричнево-сріблястий колір, а живі постільні клопи мають коричневий колір і зазвичай мають розмір від одного до семи міліметрів.
Повідомте готель, якщо ви вважаєте, що у вашому номері є постільні клопи. А щоб не брати їх із собою, ретельно очистіть свій багаж і одяг, перш ніж відкривати їх вдома.
Оскільки готелі з вищим статусом, як правило, частіше використовують номери, дорожчий номер у п’ятизірковому готелі необов’язково означає більшу чистоту, оскільки витрати на прибирання номерів зменшують норму прибутку. Тому де б ви не зупинилися, візьміть із собою упаковку антисептичних серветок і протріть ними тверді поверхні у своєму готельному номері.
Також часто мийте або дезінфікуйте руки – особливо перед тим, як щось їсти чи пити. Візьміть із собою тапочки або товсті шкарпетки, щоб не ходити босоніж по килимах готелю, які, як відомо, є ще однією гарячою точкою бруду. І після всього цього, насолоджуйтеся своїм перебуванням.
Раніше ми повідомляли, що вчені виявили новий вірус, який є дивом з точки зору еволюції. Він отримав назву "Рапунцель" через одну свою особливість.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!