RU UA
1

Вчені назвали, скільки ложок цукру на день можна споживати без загрози для здоров'я

Наука 14:55 - 08 квітня 2023

Аби уникнути астми, ожиріння та депресії, споживайте якомога менше цукру

добова норма споживання цукру

Скільки цукру рекомендовано споживати щодня. Фото: Pexels

Вчені з'ясували, що існує негативний зв’язок  між споживанням цукру та загальною смертністю, астмою у дітей, карієсом і депресією. Відповідно до рекомендацій, треба споживати не більше шести чайних ложок на день.

У дослідженні, яке опублікували в медичному журналі The BMJ 5 квітня, китайські та американські дослідники розповіли про негативні наслідки, пов'язані зі споживанням цукру. Адже надмірна кількість може викликати астму, діабет, ожиріння, серцево-судинні захворювання, депресію, деякі види раку та навіть смерть. 

Наше загальне оглядове дослідження показало шкідливі зв'язки між споживанням дієтичного цукру та низкою кардіометаболічних захворювань. Ссобливо в разі набирання ваги, надмірного накопичення жиру, ожиріння та серцево-судинних захворювань, що переважно можна пояснити надмірним споживанням цукрів, які містять фруктозу

 Всесвітня організація охорони здоров'я вперше у 1989 році порекомендувала зменшити споживання цукру до менше ніж 10% від загальної денної енергії. У 2015 року організація знову оновила рекомендації та запропонувала додаткове зменшення до приблизно 5%,. Це приблизно  шість чайних ложок цукру на день.

Вільні цукри, відомі також як додані, містять глюкозу, фруктозу, сахарозу або столовий цукор, який додається до їжі та напоїв виробником, кухарем або споживачем, а також цукри, що природно містяться в меді, сиропах, фруктових соках і концентратах соків. Ці цукри часто "приховані" в оброблених продуктах, наприклад, кетчупі, столова ложка якого може містити чайну ложку доданого цукру

Однак у 2015 році це була умовна цифра, оскільки вчені не провели достатньо досліджень. Однак у 2023 році фахівці переглянули 73 мета-аналізи з 8601 статей, які охоплювали 83 результати стану здоров'я у дорослих та дітей та  виявили "значні шкідливі зв'язки" між доданим цукром та гландулярними і метаболічними результатами – діабетом, подагрою та ожирінням; серцево-судинними результатами – високим тиском, інфарктом та інсультом; та онкологічними результатами – раком молочної залози, передміхурової залози та підшлункової залози.

Нарешті були виявлені шкідливі зв’язки між споживанням цукру та загальною смертністю, астмою у дітей, дефіцитом уваги з гіперактивністю, щільністю кісткової тканини, карієсом та ерозією зубів, депресією і неалкогольною жировою хворобою печінки

Експерти також наголосили, напої, які містять цукор, наприклад, газовані,  сік, енергетичні та спортивні напої, є найбільшим джерелом доданого цукру у багатьох людей. Тому варто обмежити їх споживання до однієї порції на тиждень. 

Раніше ми ділилися, для чого варто ввести буряк у власний раціон. Дізнайтеся, чим корисний коренеплід. 

Джерело: CTNews

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин