Не 21 день: вчені визначили, скільки насправді часу потрібно для формування нової звички
У новому дослідженні вчені розвіяли популярний міф про те, що для формування нової звички потрібно повторювати ті ж дії 21 день поспіль
Вчені перевірили, чи справді для набуття нової звички потрібен 21 день/Фото: Jozsef Hocza/Unsplash
У 1960 році пластичний хірург Максвелл Мальц опублікував надзвичайно популярну книгу, яка породила міф про те, що потрібен лише 21 день, щоб змінити свій спосіб життя та сформувати нову звичку. Ця цифра була заснована на спостереженнях Мальца за часом, який знадобився його пацієнтам, щоб звикнути до свого нового обличчя. Вам може здатися, що пластична операція – це не зміна поведінки, тому цифра у 21 день викликає сумніви, але багато хто з нас досі вірить у те, що за кілька коротких тижнів ми зможемо внести невеликі, але вражаючі зміни у своє повсякденне життя.
Деталі
Тепер вчені з Каліфорнійського технологічного інституту, Університету Чикаго та Університету Пенсільванії перевірили цю сумнівну ідею, використовуючи дані понад 30 000 відвідувачів тренажерного залу, які тренувалися приблизно 12 мільйонів разів протягом чотирьох років, а також понад 3 000 працівників лікарень, які колективно мили руки 40 мільйонів разів протягом майже 100 змін.
Використовуючи інструменти машинного навчання для аналізу того, коли поведінка людей стає передбачуваною (відповідно перетворюється у звичку) дослідники виявили, що деякі звички формуються довше, ніж інші. СОжна було б здогадатися. Наприклад, на те, щоб почати тренуватися, потрібно в середньому близько шести місяців. Команда вчених-біхевіорістів під керівництвом Коліна Камерера з Каліфорнійського технологічного інституту зазначає:
Всупереч поширеній думці про "магічну кількість" днів, щоб виробити звичку, ми виявили, що зазвичай потрібні місяці, щоб виробити звичку ходити в спортзал, і тижні, щоб виробити звичку мити руки в лікарні.
Спроби зрозуміти звички, процес їх вироблення та відмови від них, викликають постійний інтерес для психологів. Звички, як хороші, так і погані, можуть мати величезні наслідки для нашого здоров’я та благополуччя.
У дослідженні відвідувачі тренажерного залу мали відмічатися кожного разу по прибутті до закладу, а персонал, який брав участь в окремому дослідженні моніторингу миття рук у лікарнях, мав сканувати ідентифікаційну картку кожного разу, коли мив руки. Дані включали деталі, які дозволяли дослідникам вивчати певні змінні, такі як час доби або день тижня, щоб визначити, чи впливають вони на поведінку людини.
Біхевіористи завдяки машинному навчанню могли спостерігати за сотнями контекстних змінних, які можуть передбачити виконання поведінки.
Якби минуло більше часу з моменту останнього відвідування спортзалу, відвідувачі спортзалу мали б меншу ймовірність повернутися, але час доби мало впливав на звичне відвідування людей. Здається, що збереження певної гнучкості в розпорядку вправ є важливим, але також важлива послідовність.
Дві третини відвідувачів тренажерного залу дотримуються одних і тих самих днів тижня. Популярними є понеділок і вівторок, що перегукується з іншими дослідженнями, які свідчать про те, що пік мотивації досягається навколо дат, які знаменують "новий початок" (перший день тижня, початок нового місяця чи нового року).
Що стосується того, щоб закріпити свою нову звичку до фізичних вправ, то, згідно з моделюванням, на це знадобилося від чотирьох до семи місяців, що більш ніж удвічі перевищує показники попередніх досліджень. З іншого боку, достатньо лише кількох тижнів, перш ніж медичні працівники почнуть регулярно мити руки.
Це свідчить про те, що формування нової звички насправді залежить від людини, а також від типу самої поведінки, скільки часу та зусиль вона потребує і сигналу, який її викликає.
Раніше вчені поділилися методом, який дозволить виявити брехню у 80% випадків. Дослідники заявляють, що для виявлення брехні краще зосередитися на одному факторі, а не звертати увагу на безліч змінних.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!