ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

У Парижі археологи виявили стародавнє кладовище поруч із сучасним вокзалом

Наука 09:08 - 20 квітня 2023

Знахідка дозволяє краще вивчити маловідому історію Парижа часів античності

Розкопки некрополя

У Парижі біля сучасного вокзалу виявили стародавній некрополь/Фото: @Inrap/Twitter

Усього за кілька метрів від жвавого залізничного вокзалу в центрі Парижа археологи виявили стародавній некрополь з 50 могилами. Ці поховання пропонують рідкісний погляд на життя в Лютеції, попередниці французької столиці, майже 2000 років тому.

Деталі

Будівельники раніше дивом не натрапили на некрополь під час численних дорожніх робіт протягом багатьох років, а також будівництва вокзалу Порт-Рояль на історичному Лівому березі у 1970-х роках. Проте плани щодо нового виходу для вокзалу спонукали до археологічних розкопок.

Антрополог Французького національного інституту профілактичних археологічних досліджень (INRAP) Каміль Колонна повідомила, що вже є "вагомі підозри", що це місце розташоване поблизу південного некрополя Лютеції.

Некрополь "Сен-Жак" найбільше місце поховання в галло-римському місті Лютеція, раніше було частково розкопано у 1800-х роках. Проте з могил вилучали лише дорогоцінні предмети, а багато скелетів, поховання та інші артефакти залишили. Потім некрополь засипали й майже забули про нього.

​Команда INRAP виявила одну секцію, яка ніколи раніше не була розкопана. Президент INRAP Домінік Гарсіа зазначив, що ніхто не бачив цього з часів античності.

​Команді археологів пощастило знайти скелет із монетою в роті, що дозволило їм датувати поховання II століттям нашої ери. ​Розкопки, які розпочалися в березні, виявили 50 могил, усі з яких використовувалися для поховання, а не кремації, яка також була поширеною в той час.

[✨ #Actu] Redécouverte d'une nécropole de Lutèce

À l’occasion de la création d’une nouvelle sortie de la gare Port Royal du @RERB, une fouille Inrap a permis de mettre au jour les sépultures d’une grande nécropole, implantée au IIe siècle de notre ère 👉 https://t.co/RH6io49JAb pic.twitter.com/1LSXNBf36N

— Inrap (@Inrap) April 19, 2023

Вважається, що останки чоловіків, жінок і дітей належать до паризіїв галльського народу, який жив у Лютеції, коли місто на берегах річки Сени було під контролем Римської імперії. Скелети були поховані в дерев'яних трунах, які тепер можна було впізнати лише по цвяхах.

​Більшість тіл було поховано поруч із керамічними глечиками та келихами. Іноді монету клали в труну або навіть в рот померлого, що було звичайною практикою того часу, яка називалася оболом Харона. ​У грецькій міфології Харон — перевізник Аїда, а монета вважалася підкупом для перевезення душ померлих через річку Стікс.

​Археологи також знайшли взуття в могилах, впізнавши його за маленькими цвяхами, які були в підошвах. Виявлено також прикраси, шпильки та пояси.

Також археологи знайшли цілий скелет свині та іншої маленької тварини. Ці останки були виявлені в ямі, яка, на думку дослідників, використовувалася для жертвопринесень. ​На відміну від розкопок 1800-х років, цього разу команда планує вивезти все з некрополя для аналізу. Каміль Колонна наголошує:

Це дозволить нам зрозуміти життя паризіїв через їхні похоронні обряди, а також їхнє здоров’я, вивчивши їхню ДНК.

​Домінік Гарсія також зазначив, що стародавня історія Парижа загалом маловідома, а розкопані могили відкривають "вікно у світ Парижа часів античності".

Раніше ми повідомляли, що археологи, які розкопують середньовічне місто-привид Донгола в Судані, виявили невідомий комплекс кімнат, вкритих християнськими настінними розписами, які є унікальними в археологічних записах.

Джерело: Science Alert

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин