Земля мчить до небезпечного порогу глобального потепління: ООН попередила про кліматичну катастрофу
Вже зараз мільйони людей стикаються з голодом, а життєво важливі екосистеми зазнають незворотних втрат
Земля стрімко наближається до критичної позначки глобального потепління/Фото: Christopher Furlong/Getty Images
Наближення кліматичної кризи продовжує викликати тривогу, оскільки новий звіт ООН попереджає про небезпеку глобального потепління, до якої Земля прискорено рухається протягом наступного десятиліття.
Деталі
Міжурядова група експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) застерігає, що глобальна середня температура може підвищитися на 1,5 градуса Цельсія порівняно з промисловим рівнем до першої половини 2030-х років, якщо країни не встигнуть вжити необхідних заходів для відходу від викопного палива.
Прогноз МГЕЗК слугує "останнім сигналом" щодо кліматичної кризи, наголошуючи на тому, що зростання викидів парникових газів веде світ на межу необоротних руйнувань, яким можна запобігти лише швидкими та рішучими діями.
Згідно з детальним звітом, що був складений сотнями вчених протягом восьми років, наслідки зміни клімату стануть ще більш складними для контролю після досягнення позначки 1,5 градуса.
Вже зараз ми спостерігаємо наслідки, такі як спекотні хвилі, повені, посухи та вимирання видів, які поширені по всьому світу, мільйони людей стикаються з голодом, а життєво важливі екосистеми зазнають "незворотних втрат".
За словами Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, доповідь є "стрімким закликом" до масових та негайних заходів щодо зміни клімату.
Останні роки показують значний прорив стартапів з чистої енергії у боротьбі з цим викликом. Наприклад, Білл Гейтс заснував Breakthrough Energy Ventures для фінансування стартапів, що наразі є однією з провідних венчурних компаній у світі, спрямованих на стартапи з чистої енергії.
У доповіді МГЕЗК підкреслюється, що у світу є останній шанс зменшити викиди парникових газів на 50% до 2030 року та повністю припинити викиди вуглекислого газу в атмосферу до початку 2050-х років.
Якщо індустріалізовані країни зможуть об'єднатися, щоб вжити ці заходи, світ матиме 50% шансів уникнути глобального потепління до 1,5 градусів Цельсія.
Гутерреш наголосив, що час має вирішальне значення і чекати до 2050 року для досягнення нульових викидів парникових газів, як це встановлено більшістю країн, є надто довго. Він закликав держави досягати цілі до 2040 року.
Раніше ми розповідали, що ООН закликає країни підготуватися до значного посилення потепління у 2024 році. Природне явище Ель-Ніньйо може призвести до встановлення нових температурних рекордів по всій планеті.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!