У Китаї виявили "бункер жахів", в якому японці ставили експерименти на людях у часи Другої світової
Цей бункер належав сумнозвісному японському "Загону 731", який займався розробкою біологічної зброї

У Китаї знайшли бункер часів Другої світової, де проводили експерименти на людях/Фото: Fox Photos/Getty Images
Поблизу міста Анда на північному сході Китаю археологи виявили бункер, який вважається найбільшим випробувальним майданчиком сумнозвісного "Підрозділу 731" японської імперії, який проводив жахливі експерименти на людях у часи Другої світової війни.
Деталі
"Бункер жахів" в провінції Хейлунцзян на північному сході Китаю, використовувався для випробувань біологічної зброї під час японської окупації Китаю з 1931 по 1945 рік. Він був збудований у 1941 році й працював до капітуляції Японії наприкінці Другої світової війни. Лабораторія в бункері була найбільшим дослідницьким центром підрозділу 731, але її точне місце розташування було втрачено до цього часу.
Підрозділ 731 був заснований у 1931 році як японський підрозділ громадської охорони здоров’я, але швидко розширив свої дослідження, включивши гротескні біологічні та хімічні експерименти над китайськими, корейськими, російськими та американськими полоненими як піддослідними.
Дослідники з Інституту культурних реліквій і археології провінції Хейлунцзян, які розкопали бункер, повідомили South China Morning Post, що його відкриття "підкреслює постійну спадщину звірств підрозділу 731 та їхній вплив на глобальні зусилля із запобігання біологічній війні".
До 12 000 чоловіків, жінок і дітей було вбито під час садистських експериментів підрозділу 731, які включали випробування гранат, бактеріальних бомб, вогнеметів і хімічної зброї. Піддослідних також піддавали зневодненню, вбивали в обертових центрифугах, вводили їм хвору кров тварин, обробляли рентгенівськими променями, проводили хірургічні операції над живими людьми без анестезії та вчиняли інші жахливі звірства.
Заражені чумою блохи, вирощені в лабораторіях підрозділу 731, також були скинуті літаками над китайськими містами, що спричинило спалахи захворювань, які вбили сотні тисяч людей.
Археологи частково розкопали U-подібну структуру, яка має приблизно 33 метри у довжину та 21 метр у ширину, зі сполученими кімнатами та тунелями, що відходять від неї. Оскільки археологи ще не увійшли всередину, точне призначення кожної кімнати не встановлено, але дослідники класифікували те, що, на їхню думку, є лабораторіями, кімнатами для спостереження та розтину, камерами, бараками, гаражами, лазнями, їдальнями та колодязями.
Археологи заявляють, що вони продовжуватимуть розкопки на місці, збираючи більше деталей про окремі кімнати в споруді та про те, як вони з'єднувалися, щоб утворити жахливий бункер.
Раніше ми повідомляли, що у Вірменії археологи знайшли залишки 3000-річної пекарні. Дослідники спершу вважали, що білий порошок, розкиданий по всіх руїнах, є попелом, але виявилося, це борошно.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!