Ні, у них не болить живіт: вчені розповіли, чому собаки їдять траву
Можливо, вам не варто забороняти своєму улюбленцю скубати травичку, якщо йому хочеться

Собаки їдять траву не тому, що в них болить живіт - вчені/Фото: Samuel Toh/Unsplash
Якщо у вас є чи була собака, ви, мабуть, помічали, що він періодично зі смаком жує траву, ніби прикидається корівкою. У народі вважають, що собаки "пасуться", тому що у них болить живіт, а траву вони сприймають як своєрідні ліки. Сьюзен Хейзел, доцент Школи зоотехніки та ветеринарії Університету Аделаїди та Джошуа Зоанетті, доктор ветеринарних біологічних наук Університету Аделаїди вирішили розібратися в цьому питанні й виявили, що собаки їдять траву не через проблеми зі шлунком.
Деталі
Поїдання трави є звичайною поведінкою домашніх собак. Деякі опитування показують, що до 80% опікунів помічають, що їхні собаки регулярно перекушують травою.
Харчування травою також не є новою поведінкою для собак. Дослідження, проведені в Єллоустоунському національному парку, показують, що рослинна речовина (переважно трава) міститься в до 74% вовчого потруху, що свідчить про те, що ця поведінка, можливо, успадкована з початку собачого віку.
Чому собаки їдять траву?

Багато людей вважають, що собаки їдять траву, коли у них болить живіт, думаючи, що трава викликає у собак блювоту. Хейзел та Зоанетті заявляють, що це не так: дослідження за участю 12 собак, які щодня їли траву, показало, що епізодів блювоти було небагато, а ті, що траплялися, були після того, як собака з’їла їжу. І якщо собака має легкі шлунково-кишкові розлади через те, чим її годували, насправді вона менш імовірно їстиме траву, ніж якщо її годують звичайною їжею.
Інші теорії включають те, що собаки їдять траву, тому що їм потрібно проносне або що вона забезпечує їх клітковиною.
Дослідники з Університету Аделаїди зазначають, що як і у випадку з блювотою, для більшості цих теорій наукових доказів практично немає. Наприклад, у дослідженні 12 собак, згаданому вище, усі вони були проглистовані й раніше не мали проблем з травленням. Проте всі 12 із задоволенням їли траву (709 разів). Основний висновок полягав у тому, що, коли собаки ще не їли щоденну їжу, вони частіше їли траву. Коротко кажучи, чим голодніша собака, тим більша ймовірність, що вона з’їсть трохи трави.
Відповідь на питання, чому ваша собака їсть траву, може бути ще простішою: вона її просто любить. Також собаці може бути банально нудно, а жування трави – хоч якесь заняття.
Хейзел та Зоанетті зазначають, що, можливо, ваша собака просто любить їсти траву. Зривання трави із землі може приносити задоволення. Текстура та смак трави відрізняються від того, що вони зазвичай їдять. Ви навіть можете помітити, що в певні сезони вони віддають перевагу траві. Можливо, свіжа весняна трава – це улюблені ласощі вашого песика.
Чи потрібно забороняти собаці їсти траву?

Є кілька причин заборонити собаці жувати траву. Головною з них є те, що траву іноді обробляють гербіцидами. Можливо, траву в місцевому сквері чи парку було оброблено. Хімічні речовини для газону часто виявляються на ньому протягом 48 годин після їх нанесення, а також були виявлені в сечі собак, які мали доступ до трави, обробленої таким чином. Дослідження показали, що може бути зв’язок між раком сечового міхура у собак і впливом гербіцидів.
Окрім трави, багато листя, квітів та ягід звичайних рослин можуть бути токсичними для вашої собаки. Сюди входять такі рослини, як олеандр і арумна лілія; навіть орегано і лавровий лист можуть викликати блювоту і діарею у собак.
Хейзел та Зоанетті радять не хвилюватися, якщо ваш улюбленець поскубає необроблену травичку. Також радять не перейматися, якщо собака після цього блює. Таке може траплятися періодично, але якщо в песика затяжна діарея чи активне блювання, зверніться до ветеринара.
Нагадаємо, собаки можуть попереджати про небезпеку. Раніше ми розповідали, на які знаки важливо звертати увагу.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!