ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Археологи виявили місто, яке за легендою поглинуло море за гріхи його жителів

Наука 10:21 - 05 червня 2023

Дослідники довго сперечались щодо реальності існування цього міста, але тепер його нанесли на карту

Загублене місто у Північному морі

Аерофотознімок над північнофризьким Ваттовим морем із залишками Рунгольта в центрі знімка/Фото: Ralf Roletschek/Wikimedia Commons

Археологи вперше нанесли на карту загублене місто Рунгхольт, яке за легендою було затоплене через гріхи його жителів. Колись розвинене місто нібито за одну надзвичайно штормову ніч поглинуло Північне море.

Деталі

За фольклором, Рунгхольт було покарано за такі гріхи його мешканців, як пияцтво, нечестивість і хизування багатством. Життя в достатку привело жителів міста до аморальності, а поплатилися вони за це під Різдво, коли банда молодих п’яниць намагалася змусити священника провести останнє причастя свині в місцевій корчмі.

Священнослужитель пішов до церкви, молився і просив Бога покарати юнаків. Він покинув місто наступного дня, а незабаром після цього налетів сильний шторм, який стер Рунгхольт з лиця Землі. У середньовічних легендах звук дзвіниці міста було чути з глибин Північного моря.

У той час як деякі історики сумніваються, чи існувало місто коли-небудь поза міфами, нові дослідження виявили залишки цієї "північної Атлантиди" у Ватовому морі.

Археологи з Університету Крістіана-Альбрехта в Кілі знайшли приблизно 1,9 кілометра середньовічних курганів навколо острова, тепер відомого як Зюдфаль, після того, як нанесли на карту це місце за допомогою геофізичного дослідження. Геофізик з Кільського університету Денніс Вілкен пояснює процес дослідження:

Залишки поселень, приховані під мулистими ґрунтами, спочатку локалізуються та наносяться на карту великої території за допомогою різних геофізичних методів, таких як магнітна градіометрія, електромагнітна індукція та сейсміка.

Ці методи допомогли виявити гавань стародавнього міста, фундамент великої церкви та дренажні системи. У пресрелізі йдеться, що дослідження продовжують виявляти важливі нові знахідки та надають неперевершене розуміння життя жителів Північної Фризії.

Але археологи змушені постійно боротися з часом, адже природні умови знищують залишки поселення. Працівник Інституту географії Університету Майнца Ханна Хадлер зазначає:

Залишки середньовічного поселення вже сильно зруйновані й часто виявляються лише як негативні відбитки. Тож нам терміново потрібно активізувати дослідження.

Раніше ми повідомляли, що у Вірменії археологи знайшли залишки 3000-річної пекарні. Дослідники спершу вважали, що білий порошок, розкиданий по всіх руїнах, є попелом, але виявилося, це борошно.

Джерело: Science Alert

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин