NASA показало, як виглядало б забруднення атмосфери вуглецем, якби викиди було видно: тривожні відео
Вражаючі відео показують, як сильно людство може впливати на всю планету за відносно короткий час

У NASA показали, як виглядала б наша планета, якби шкідливі викиди були видимими/Фото: Christopher Furlong/Getty Images
Ми знаємо, що людська діяльність призводить до рекордного збільшення кількості вуглекислого газу в атмосфері, що обмежує повернення тепла назад в космос і сприяє загальному потеплінню планети. Людство знає про це уже давно, щонайменше сотню років, але нам вдавалося добре ігнорувати цей факт. Можливо, все було б інакше, якби кожна людина негайно могла спостерігати вплив індустріалізації на земну атмосферу. Про це подумали й вчені NASA й показали, як виглядала б наша планета, якби викиди вуглецю були видимим. Ймовірно, тоді б ніхто не зміг ігнорувати, а тим паче заперечувати вплив людини на зміни клімату.
Деталі
Ці тривожні відео від Студії візуалізації NASA демонструють, де саме виділяється більшість цього критично важливого парникового газу та як це змінюється протягом одного року в різних частинах земної кулі.
Півторахвилинні ролики показують викиди CO2 у 2021 році, при цьому викиди, спричинені викопним паливом, зафарбовані помаранчевим кольором, червоним показані викиди від спалювання біомаси, зеленим для наземних екосистем і синім для океану. Сині крапки показують, де вуглець в основному поглинається океанськими водами, а зелені крапки показують поглиначів на суші.
У наведеному вище відео є кілька конкретних областей, на які варто звернути увагу: над Північною та Південною Америкою зверніть увагу на гарячу точку забруднення в північно-східному регіоні США та зелене пульсування тропічного лісу Амазонки, коли дерева поглинають вуглець вдень.
Зверніть увагу, як помаранчевий колір домінує в атмосфері та як викиди викопного палива, які він представляє, поширюються на всю планету за кілька місяців.
У другому ролику, який показує Європу, Близький Схід і Африку, ви можете побачити вищі концентрації викидів викопного палива, що походять з європейських країн і Саудівської Аравії. Існує також менш помітна хмара червоних викидів зі сільськогосподарських регіонів Центральної Африки.
Коли справа доходить до відео з Азії та Австралії, представленого нижче, значна кількість забруднення походить з Пекіна та Китаю загалом. Порівняйте це з відносною нестачею викидів викопного палива в Австралії – країні з порівняно низькою щільністю населення.
Раніше ми повідомляли, що зміни клімату можуть спричинити виникнення гігантських цунамі в Південному океані через підводні зсуви в Антарктиді. Нові дані дослідників показують, що нагрівання світового океану може запустити геологічні процеси, які спровокують виникнення величезних руйнівних хвиль.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!