RU UA
1

У Техасі посуха оголила дно річки й показала сліди динозаврів віком 113 мільйонів років. Фото

Наука 11:17 - 01 вересня 2023

Сліди збереглися настільки добре, ніби їх залишили вчора

Скам'янілі сліди динозаврів

У Техасі посуха оголила сліди динозаврів/Фото: Paul Baker /Friends of Dinosaur Valley State Park/Facebook

Посуха висушила частину річки в центральному Техасі, оголивши дно зі слідами динозаврів, вік яких оцінюють у 113 мільйонів років. Доісторичні сліди виявили в парку «Долина динозаврів», який розташований у місті Глен-Роуз.

Деталі

Як зрозуміло з назви, парк уже охороняє сліди інших динозаврів. Але сліди, які виявили тепер, раніше ховалися під водою та мулом річки Палуксі. Однак цього літа рівень води впав настільки низько, що тепер видно доісторичні заглиблення. Наразі волонтери нарахували 75 нових слідів у висохлому руслі річки.

За словами представників парку, сліди, ймовірно, залишили два різних типи динозаврів. Одним з них був акрокантозавр хижа тварина заввишки у 4,5 метра, яка важила приблизно 6 тонн. Коли гігантська рептилія ходила по цій території на двох ногах, вона залишила обриси своїх трипалих ніг. 

Іншим динозавром, який тут гуляв, був Sauroposeidon proteles, який є офіційним державним динозавром Техасу з 2009 року. Цей довгошиїй велетень міг досягати 30 метрів у довжину та важити близько 40 тонн. Він залишив за собою більші сліди у формі цибулини, схожі на сліди слона.

Один слід, здається, є "подвійним слідом" — прикладом двох слідів акрокантозавра, що перекриваються.

Коли обидва типи істот гуляли цією територією протягом крейдяного періоду, вони наступали б на м’який мул мілкого моря. Однак з часом цей осад затвердів у вапняк, який зберігав відбитки протягом тисячоліть. Осад і вода річки Палуксі продовжують захищати ці пам'ятки, але з часом вони розмиються.

Тим часом волонтери та дослідники використовують цю можливість, щоб виміряти, задокументувати та вивчити сліди, хоча їх робота не обійшлася без проблем. Минулого тижня температура вапняку в руслі річки досягла 126 градусів за Фаренгейтом (52 градуси за Цельсієм).

Раніше дослідники назвали тварину, яка могла б відібрати у синього кита звання найбільшої в історії, але поки вчені можуть робити лише припущення щодо її розмірів і ваги

Джерело: Smithsonian magazine

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин