RU UA
1

У Німеччині хлопчик знайшов 1800-літню римську монету під час гри в пісочниці

Наука 12:00 - 04 вересня 2023

Рідкісний срібний денарій був викарбуваний під час правління Марка Аврелія (161-180 рр. н. е.)

Римський денарій

У Німеччині хлопчик знайшов в пісочниці давньоримську монету/Фото: Bremen Culture Department

8-річний хлопчик на ім’я Б’ярн грався в пісочниці у своїй початковій школі в Бремені, Німеччина, й випадково зробив приголомшливе археологічне відкриття: він знайшов срібний денарій або римську монету, викарбувану 1800 років тому. Хоча хлопчик, якому зараз 9 років, зробив знахідку минулого року, офіційні особи оголосили про неї лише минулого місяця.

Деталі

Бременський археолог Ута Галле зазначає:

Ми раді, що Б’ярн був таким обережним. Це відкриття дуже особливе, тому що в місті Бремен було знайдено лише дві аналогічні монети з Римської імперії.

Хоча велика частина нинішньої Німеччини колись була територією Римської імперії, Бремен уникнув такої долі, що робить знайдену тут монету особливо рідкісною, і особливо загадковою.

Фахівці не можуть точно сказати, як денарій потрапив до Бремена, але серед теорій: бартер, перенесення водами річки Везер або як сувенір, принесений мандрівником.

Денарій вагою 2,4 грама відносно легкий. Це тому, що монета була викарбувана під час періоду, коли інфляція призвела до зменшення кількості використовуваного срібла.

Коли Б’ярн вперше розкопав артефакт, він не усвідомлював його значення, але був радий дізнатися. Хлопець приніс знахідку додому, тому що вона була кругла й блискуча (ймовірно, всі б у його віці зробили те саме). За пильність і допитливість Б'ярну подарували дві книги з археології.

Його родина надіслала фотографії монети експертам, які попросили подивитися на неї особисто. Після ретельного дослідження вони змогли датувати денарій часами правління Марка Аврелія.

Хлопчик не зміг зберегти своє відкриття. Відповідно до закону, такі артефакти стають власністю держави. Галле сподівається, що монету виставлять у Бременському музеї Фокке. Зі свого боку Б'ярне каже, що не проти передати артефакт, адже він зможе поглянути на нього в музеї в будь-який момент, як і будь-хто інший.

Раніше ми повідомляли, що вченим нарешті вдалося розкрити таємницю німецьких диких радіоактивних кабанів. Високий рівень радіації, який випромінюють дикі кабани в Німеччині багато років був загадкою.

Джерело: Smithsonian magazine

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин